Profesinių sąjungų paslaugos – tarptautinio tyrimo rezultatų pristatymas

autorius Jovita

Birželio 29 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovai: Kristina Krupavičienė, Jovita Pretzsch, Rimtautas Ramanauskas, Stanislavas Fedaravičius, Daiva Kvedaraitė dalyvavo tarptautinio projekto BreakBack apie profesines sąjungas ir jų siūlomas paslaugas. Projekto partneriai yra Lietuvos socialinių mokslų centras (LSMC), Italijos, Belgijos bei Danijos mokslo įstaigos bei profesinės sąjungos.

Vebinaro dalyvius pasveikino bei renginiui moderavo Inga Blažienė, atstovaujanti LSMC, pagrindinį pranešimą darė Andrea Bellini, atstovaujantis Florencijos universitetui. Jis pristatė pirmuosius tyrimo rezultatus. Tyrimo metu buvo analizuojama užsienio šalių profesinių sąjungų patirtis apie paslaugas, kurias jos teikia arba neteikia savo nariams. Apibendrinant  šalių patirtį, pranešėjas akcentavo, jog yra šalys, kuriose profesinės sąjungos labiau orientuotos į naujų narių organizavimą ir kolektyvines derybas ir profsąjungas, kurios imasi iniciatyvos ir teikia paslaugas tiek savo nariams, tiek kitiems darbuotojams.  Italijoje gana populiaru teikti paslaugas savarankiškai dirbantiems asmenims, jiems teikiant teisines bei socialines paslaugas ir konsultacijas.

Bet kokiu atveju, svarbiausia profesinių sąjungų funkcija išlieka – kolektyvinės derybos. O papildomų paslaugų teikimas gali būti papildoma veikla, kuri gali padėti pritraukti naujus narius bei uždirbti profesinėms sąjungos  papildomų pajamų.

Daugiau informacijos: https://www.breakback.cisl.it/

0 komentaras
0

Palikti komentarą