Dėl VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ direktorės Mildos Dargužaitės teiginių

autorius Solidarumas

Sausio 15 dieną dalyvaudama „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“, VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ prie Ūkio ministerijos direktorė Milda Dargužaitė teigė, jog Lietuvos Trišalė taryba yra „vienas iš trukdžių, neleidžiančių reformuoti Darbo kodekso, padarant jį lankstesnį ir taip pritraukiant užsienio investuotojų. Trišalė taryba yra tikrai pasenusios sudėties: nepasakytume, kad žmonės yra suinteresuoti ir tikrai atstovauja visiems Lietuvos žmonėms. Ten atstovavimas yra gana siauras – atstovaujama tik kelioms darbuotojų ir darbdavių grupėms. Čia visai neįeina paslaugų sektorius, jaunimas – kuriems tai irgi labai aktuali tema – bedarbiai, emigrantai“

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ (LPS „Solidarumas“) pasipiktinusi tokiais Ūkio ministerijos įsteigtos VŠĮ atstovės teiginiais. Lietuvos Trišalė taryba buvo įkurta 1995 metais, kai Lietuva ratifikavo TDO konvenciją 144 dėl Trišalio bendradarbiavimo. Trišalę tarybą šiuo metu sudaro visos interesų grupės, tai pramonės, smulkaus verslo, įvairių profesinių sąjungų atstovai.

Pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 50 str. Profesinės sąjungos atstovauja dirbantiesiems, tai LPS „Solidarumas“ sėkmingai vykdo. LPS „Solidarumas“ yra Europos profesinių sąjungų ir Pasaulio profesinių sąjungų konfederacijų narė. LPS „Solidarumas“ specialistai dalyvauja įvairiose Europos profesinių sąjungų sudarytose komisijose, darbo grupėse, kurios veikia būtent trišaliu socialinių partnerių bendradarbiavimo pagrindu.

Socialiniai partneriai 2008 m. pasirašė Nacionalinį susitarimą krizės metu, kuriuo buvo siekiama bendro visų partnerių interesų balanso ir išvengta skaudžiausių krizės padarinių. Profesinės sąjungos parodė savo lankstumą siūlydamos verslui galimybes kolektyvinėse sutartyse derinti darbdavio ir darbuotojų interesus. Reikėjo tik geranoriškumo.

Mums visiškai nesuprantamas Ūkio ministerijos įkurtos VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovės Mildos Dargužaitės tokie pamąstymai ir kalbos. Norisi paklausti, kieno įgaliota, kokiais tikslais, neturinti patirties socialinio dialogo vystyme ir darbo santykių srityje, VŠĮ direktorė gali vertinti Lietuvos Trišalio bendradarbiavimo instituciją ir joje deleguotų organizacijų atstovus. LPS „Solidarumas“ mano, kad nedera ministerijų įsteigtoms VŠĮ atstovams viešai kalbėti apie klausimus, kurie nėra jų kompetencijos srityje. Ūkio ministerija yra išlaikoma mūsų visų darbdavių ir darbuotojų, mokesčių mokėtojų pinigais.

Todėl siūlome Mildai Dargužaitei atsiprašyti Trišalės tarybos narių už neetišką pasisakymą eteryje, o Trišalei tarybai įvertinti VšĮ „Investuok Lietuvoje“ direktorės M. Dargužaitės pasisakymus.

Pirmininkė

Aldona Jašinskienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą