Derybos dėl švietimo šakos sutarties tęsiasi

autorius Solidarumas
minc

Birželio 27 d. visų šalies švietimo profesinių sąjungų, tarp jų ir Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“, bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai iš esmės sutarė dėl galutinio švietimo šakos kolektyvinės sutarties projekto.

Liko suderinti tik du punktus, susijusius su aukštųjų mokyklų darbuotojų padėtimi. Tačiau teigti, jog kolektyvinę sutartį Vyriausybė sutiks pasirašyti, dar anksti. Derybinio susitikimo metu buvo užsiminta apie konkrečius planus parašus ant dokumento sudėti ateinančių mokslo metų pradžioje, t. y. rugsėjo 1 dieną. Derybų metu pasiektas kompromisas  dėl naujos mokyklų finansavimo tvarkos – klasės krepšelio įvedimo datos. Sutarta dokumentą parengti iki 2018 m. sausio 1 d., o jo įsigaliojimą nukelti į rugsėjo 1 d., kai įsigalios ir etatinis mokytojų darbo apmokėjimas.

Nuo 2018 m. sausio 1 d. mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų pareiginės algos koeficientai bus didinami iki dabar esančios maksimalios ribos. Beje, kolektyvinės sutarties projekte atsirado ir anksčiau teisės aktuose buvusi, tačiau šiuo metu nebegaliojanti nuostata, kad pedagoginių darbuotojų pareiginės algos koeficientų dydį vadovas privalo derinti su darbuotojų atstovais.

Gerų naujienų nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. turėtų sulaukti ikimokyklinio ir priešmokyklinio  ugdymo pedagogai bei pagalbos mokiniui specialistai – bus keičiama etatų struktūra nustatant mažiau kontaktinių valandų. Be to, buvo sutarta, kad iki 2020 m. bus realizuota Vyriausybės programinė nuostata – pasiekti ne mažiau kaip 1000 eurų mokytojų atlyginimo vidurkį. Verta prisiminti, kad jau pasiektas susitarimas iki 2022 m. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimus sulyginti su bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų darbo užmokesčiu.

Į kolektyvinės sutarties projektą nepateko profesinių sąjungų siūlyta nuostata, kad švietimo įstaigose, kuriose veikia profesinės sąjungos organizacijos, darbo tarybos nesteigiamos. Švietimo ir mokslo ministerijos valdininkų neįtikino argumentai, kad sutarti dėl to leidžia naujasis Darbo kodeksas, be to, tokia nuostata sustiprintų įstaigose veikiančių profesinių sąjungų derybines galias. 
 
Pagal LŠPS informaciją parengė Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė R. Minkevičienė.

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?