Medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjunga „Solidarumas” atskleidžia pavojingą padėtį suteikiant greitąją pagalbą

autorius Solidarumas
avarija 10 of 13

2017 m. liepos 3 d. Medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Jolanta Keburienė kreipėsi į atsakingas institucijas, dėl pavojingos padėties suteikiant suteikiant greitąją pagalbą.

 

Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministrui Gerb. Aurelijui Verygai,

Lietuvos respublikos seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkei gerb. Agnei Širinskienei,
 
Lietuvos Respublikos vyriausiam valstybiniam darbo inspektoriui gerb. Jonui Griciui,
 
Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorei gerb. Norai Ribokienei,
 
Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos valdybos pirmininkei Gerb. Vidai Augustinienei,
 
 
DĖL GREITOSIOS MEDICINOS PAGALBOS SKYRIŲ AKREDITACIJOS 
 
 
Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad daugumoje rajonų greitosios medicinos pagalbos brigadą sudaro tik du nariai: vairuotojas ir slaugytoja. Dirbant tokioje sudėtyje darbuotojams iškyla sunkumų nešant pacientą, nes tenka per dideli svoriai ir taip kyla grėsmė pasitempti nugarą. 
 
Tai nustatyta atliekant Greitosios medicinos pagalbos darbuotojų ergonominio krūvio įvertinimą, kurio užsakovas buvo Sveikatos apsaugos ministerija, o jį atliko dr. N. Mačiulytė, dr. R. Jankauskas, D. Čepauskienė . Šis tyrimoa atskleidė, kad „Lietuvoje greitosios medicinos pagalbos (GMP) personalą sudaro daugiau kaip 300 gydytojų, 1300 bendruomenės slaugytojų ir 750 vairuotojų. Greitosios medicinos pagalbos paslaugoms teikti sudaromos išvažiuojamosios brigados. Valstybinė darbo inspekcija nustatė, kad GMP išvažiuojamųjų brigadų darbuotojams (gydytojams, slaugos specialistams ir kt.) tenka ypatingai dideli ergonominiai krūviai.“ 
 
Taip pat, atskleista, kad praktiškai neįmanomas saugus bei tinkamas paciento, patyrusio stuburo traumą, perkėlimas ant stuburą įmobilizuojančios lentos, nes keliant dviese yra tikimybė dar labiau sužaloti pacientą. Dirbant greitosios pagalbos komandoje, kurios sudėtį sudaro tik 2 nariai, slaugytoja ir vairuotojas, sudėtinga atlikti efektyvią reanimaciją: trūksta komandos turimos įrangos atnešimui prie nukentėjusiojo; greičiau fiziškai nuvargstama todėl reanimacija tampa mažiau efektyvi. 
 
Rajonuose budi tik kelios brigados, kurios labai dažnai būna išvykusios į atokius kaimus ar pacientų pervežimus į respublikines ligonines, todėl nėra galimybės, esant padidintam krūviui, pasitelkti į pagalbą laisvą brigadą ar gelbėtojus.
 
Esant tokiai padėčiai yra diskriminuojami rajonų gyventojai. O dėl per mažo narių skaičiaus brigadoje gali nukentėti ir darbuotojai, ir pacientai, prašome imtis veiksmų šiai netoleruotinai situacijai spręsti. 
 
Medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Jolanta Keburienė

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?