Didžiausios įsidarbinimo galimybės išlieka krovininių transporto priemonių vairuotojams

autorius Solidarumas
Truck-driver-release

Nuosekliai visus metus mažėjęs registruotas nedarbas, rudeniui baigiantis, dėl darbo rinkos sezoniškumo šiek tiek paaugo, bet palyginti su praėjusiais metais, bedarbių registruota 16,2 tūkst. (10,7 proc.) mažiau. Lietuvos darbo biržos duomenų registre gruodžio 1 d. buvo 135,3 tūkst. darbo ieškančių žmonių –  7,6 proc. proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų.

Lapkritį darbo biržos specialistai nedirbantiems gyventojams galėjo pasiūlyti 26,8 tūkst. laisvų darbo vietų. Nors darbo jėgos poreikis darbo rinkoje, palyginti su spaliu, smuktelėjo 8 proc., tačiau palyginti su pernai analogišku laikotarpiu buvo 10,5 proc. didesnis. Ryškiausiai sezoniškumas atsispindi statybų sektoriuje. Besikeičiant sezonui, darbdaviai paskutinį rudens mėnesį  mažiau darbo pasiūlymų pateikė pastatų ir plataus profilio statybininkams, tačiau darbo poreikis augo betonuotojams ir mūrininkams.  Didėjo slaugos specialistų, technologijos ir gamybos inžinierių bei pardavėjų paklausa.

Darbo rinkoje didžiausios įsidarbinimo galimybės išlieka sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, reklamos ir rinkodaros specialistams, dažytojams, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojams, siuvėjams, virėjams, mūrininkams ir  administravimo sekretoriams.

Sunkiausiai užimamos darbo vietos, kurių vidutinė užpildymo trukmė ilgesnė kaip vienas mėnuo buvo laivo metalinių konstrukcijų montuotojams, suvirintojams, izoliuotojams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams ir siuvimo technologams. Šių specialistų nuolat trūksta darbo rinkoje.

Užimtumas lapkritį suteiktas daugiau kaip 23,9 tūkst. asmenų. Padėta įsidarbinti 13,9 tūkst.,  savarankišką veiklą, įsigiję verslo liudijimus iki 6 mėn., pradėjo 6,8 tūkst., į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 3,3 tūkst. darbo ieškančių žmonių. Lapkritį į teritorines darbo biržas kreipėsi 23,7 tūkst. darbo neturinčių žmonių.

Nuo metų pradžios padėta įsidarbinti 161,1 tūkst., į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 53,2 tūkst., veiklą pagal verslo liudijimus pradėjo 80,6 tūkst.

Daugiausia darbingo amžiaus nedirbančių gyventojų gruodžio 1 d. buvo registruota Lazdijų – 15,1 proc., Ignalinos  –  – 14,5 proc. ir Zarasų  – 14,4 proc.  rajonų savivaldybėse. Mažiausiai –  Birštone ir Elektrėnuose  –  po 4,6 proc.,  Kretingoje  –  4,7 proc. Visuose didžiuosiuose miestuose nedarbo rodikliai mažesni nei vidutiniškai šalyje, iš jų daugiausiai bedarbių buvo Panevėžyje –  6,8 proc., mažiausiai – Šiauliuose –  4,9 proc.

Lietuvos darbo biržos informacija

0 komentaras
0

Palikti komentarą