Druskininkų „Snow Arenos“ darbuotojai atlyginimų negauna po kelis mėnesius?

autorius Solidarumas

Anot UAB „Stamita“, valdančios Druskininkų „Snow Arena“ slidinėjimo trąsas profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininko Aurelijaus Gečiausko, šios arenos darbuotojam atlyginimai vėluoja po kelis mėnesius ir išmokami dalimis. Tai buvo pagrindinė priežastis, paskatinusi šioje įmonėje įkurti profesinę sąjungą.

Neseniai profesinės sąjungos pirmininkas bendrovės administracijos iniciatyva buvo atleistas iš darbo už neva pietavimą bendrovės valgykloje nedarbo metu su nuolaida. Žmogus tiki, jog teisingumas bus atstatytas ir jis sugrįš į darbą. A.Gečiauskas kreipėsi į LPS „Solidarumas“ lyderius, teisininkus. Dėl jo grąžinimo į darbą yra paduodamas ieškinys Druskininkų m. apylinkės teismui.

Apie vėluojančius atlyginimus ir darbo atmosferą „Snow Arenoje“ interviu su Aurelijum Gečiausku.

Ar bandėte apie atlyginimų problemą kalbėtis su bendrovės vadovu Andriumi Stasiukynu?

Vadovas su mumis nekalba, neįmanoma su juo kartu spręsti susidariusios problemos.

Kiek laiko išdirbote šioje bendrovėje?

Dirbau apie metus. Nusprendžiau čia įsidarbinti, nes turiu daug patirties klientų aptarnavimo srityje. „Snow Arenoje“ dirbau slidinėjimo inventoriaus nuomos punkto darbuotoju. Galiausiai mums įgriso toks nuolatinis atlyginimų vėlavimas ir nuspręndėme, kad reikia kažką daryti, negalime taip dirbti už dyką. Galiausiai dabar „Snow Arenoje“ nauji darbuotojai teišdirba kelias dienas, nes pamato kokia šioje bendrovėje situacija. Net ir administracijos darbuotojai pradėjo išeidinėti iš darbo.

Kur dirbote prieš tai?

Abu su žmona dirbome Ispanijoje. Nuspręndėme grįžti į Lietuvą ir čia gyventi, puoselėti savo gimtinę. Po kelių savaičių gavau darbo „Snow Arenoje“ pasiūlymą. Iš pradžių dirbau ir nesureikšminau atlyginimų vėlavimo, gyvenome iš santaupų. Darbovietėje vis sakydavo, kad nėra pinigų. Tačiau dirbdamas matydavau, kad per dieną apsilanko po 800-1000 žmonių, nes aš išdavinėjau invetorių, apytiksliai žinau, kad toks lankytojų kiekis per dieną „suneša“ šimtus tūkstančių litų. Ir vistiek sako, kad pinigų nėra. Jei savininkas dengia kažkokias skolas, tai ne mūsų problema.

„Snow Arenos“ pastatas priklauso Druskininkų savivaldybei, ar bandėte apie problemas kalbėti su Druskininkų meru?

Meras kažkiek situaciją žino, tik nežinau ar visas smulkmenas, nežinau kokia informacija jį pasiekia. Su meru kol kas dar nebuvau susitikęs. Prieš man išeinant iš darbo vėlavę atlygimai buvo išmokėti, tačiau dabar darbuotojai kalba, kad negavę atlyginimų už liepos mėnesį.

Dėl ko Jus atleido iš darbo?

Už tai, kad nedarbo metu bendrovės valgykloje pavalgiau su 50 procentų nuolaida. Kaip paaiškėjo, nuolaida darbuotojams galioja darbo metu, tačiau tai yra tik kalbos, nėra jokio įsakymo, su kuriuo darbuotojai būtų supažindinti ir turėtų jo laikytis.

Kokie tolesni Jūsų planai? Gal emigruosite į užsienį, susidūręs su tokiais darbdaviais?

Į užsienį tikrai neemigruosiu, toliau sieksiu teisybės, tikiu, kad teismas mane grąžins į darbą. Galbūt pasikeis darbdavys, galbūt savivaldybės pakeis „Snow Arenos“ operatorių (šiuo metu operatorius UAB „Stamita“) su kuriuo profsąjunga galės kurti bendrus planus. Bendrovė tikrai pelninga ir darbuotojams nevėluotų atlyginimai, jei vadovas būtų kitoks.

„Noriu visiems Lietuvos dirbantiesiems palinkėti niekada nepasiduoti, neleisti savęs išnaudoti, burtis į profesines sąjungas“, – baigdamas pokalbį, sakė A.Gečiauskas.

Nuotraukoje: iš dešinės- Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” valdybos narys Arūnas Lekavičius, pirmininkė Aldona Jašinskienė, tarptautinių reikalų sekretorė ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė Daiva Kvedaraitė ir Aurelijus Gečiauskas.

0 komentaras
0

Palikti komentarą