Teismas pripažino, kad darbuotojas atleistas iš darbo neteisėtai

autorius Solidarumas

Gautas įsiteisėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas dėl LPS „Solidarumas“ nario Mindaugo Valkiūno neteisėto atleidimo iš darbo pagal DK 129 str. (darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės). Ieškovą Mindaugą Valkiūną teisme atstovo teisininkai Ksenija Giedraitienė ir Petras Grėbliauskas.

Ieškovas teisme nurodė, jog Ieškovas ir Atsakovas Vilniaus oro uostas 2010-02-11 sudarė neterminuotą darbo sutartį, pagal kurią Ieškovas buvo įdarbintas projekto vadovo pareigose, tačiau jau 2011-09-20 Atsakovas priėmė įsakymą dėl etatų panaikinimo ir naujų pareigybių įsteigimo. Atsakovas priėmė sprendimą patikrinti Ieškovo kompiuterinio raštingumo žinias. Po patikrinimo, buvo nuspręsta, jog Ieškovas yra nebetinkamos kvalifikacijos.

Vėliau, Ieškovo atostogų metu, Atsakovas pakeitė Ieškovo pareigybes, kurių Ieškovas nebeatitiko. Ieškovas buvo įspėtas apie atleidimą iš darbo prieš keturis mėnesius. Ieškovui nebuvo siūlytos kitos pareigybės, o per įspėjimo laikotarpį įmonėje buvo įdarbinti 28 nauji darbuotojai. Be to, Atsakovo sprendimu Ieškovui buvo paskelbta prastova, o jo darbo funkcijos perduotos kitam darbuotojui.

Ieškovas prašė teismo pripažinti jo atleidimą iš darbo neteisėtu, prašė priteisti vidutinį darbo užmokestį už priverstinę pravaikštą iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos, prašė priteisti darbo užmokestį, kuris nebuvo dalinai išmokėtas dėl jam paskirtos prastovos, prašė priteisti vidutinį darbo užmokestį už uždelsimą atsiskaityti laiką, taip pat prašė priteisti 3000 Lt neturtinės žalos.

Teismas dalinai tenkino ieškinį, pripažindamas, jog Ieškovo atleidimas iš jo užimamų projekto vadovo pareigų pagal DK 129 str. neteisėtu. Teismas priteisė vidutinį darbo užmokestį už priverstinę pravaikštą nuo atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos – 53 852, 68 Lt, taip pat Teismas priteisė 6 421,03 Lt darbo užmokesčio skirtumą už prastovos laiką. Likusioje dalyje Teismas ieškinį atmetė.

0 komentaras
0

Palikti komentarą