Elektrėnuose vyko seminaras “Socialinių problemų sprendimas ir lyčių lygybė”

autorius Solidarumas

Vykdant ESF projektą, kovo 23- ąją dieną Elektrėnuose vyko seminaras “Socialinių problemų sprendimas ir lyčių lygybė”.

Susirinkę į seminarą, dalyviai diskutavo apie Lietuvos socialinę sistemą: socialines pašalpas, išmokas, nedarbo draudimą, pensijų reformą.

Dauguma dalyvių pritarė esamai socialinių pašalpų pakeitimo tvarkai, nes vis pasitaiko žmonių piktnaudžiaujančių pašalpomis. Jai bus kuriama nauja sistema dėl pašalpų mokėjimo, dalyvių nuomone, profsąjungos būtinai turi dalyvati tokių komisijų darbe.

Seminaro dalyviai nesutinka, kad 2008 m. kaip krizės pasekmės buvo žymiai sumažintos išmokos bedarbiams, jei žmogus visą gyvenimą dirbo ir ištikus nelaimei, kai prarandi darbą, gauni labai mažą 650 litų išmoką ir tik pusei metų.

Taip pat labai blogas buvo sprendimas mažinti nedarbingumo išmokas. Dabar žmonės sergantys eina į darbą, pasekmės gali būti labai neprognozuojamos, gali plisti chroninės ligos. Pas mus visiškai panaikinta sveikatos atstatymo sistema. Gauti reabilitacinį gydymą galima tiktai po sunkios ligos.

Seminaro metu taip pat kalbėta apie vaikų maitinimą, pagalba mokiniams mokyklinėmis priemonėmis.

„Būtų tikslinga labiau atsižvelgti į žmonių poreikius“,- kalbėjo dalyviai.

Vis dar neaiku ką daryti su pensijomis, kokį pensijų kaupimo modelį pasirinkti, kas turi žmonėms patarti priimant tokį svarbų sprendimą dėl savo ateities.

Seminarą vedė, Kristina Krupavičienė, seminarą organizavo Renata Filmanavičienė.

0 komentaras
0

Palikti komentarą