Etatinio modelio kūrimas bus tęsiamas darbo grupėje

autorius Solidarumas
ramute

Vasario 21 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko dar vienas pasitarimas dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo. Švietimo profesinių sąjungų ir ministerijos atstovai sutarė, jog tolesnis darbas dėl modelio kūrimo vyks darbo grupėje, kurią paritetiniais pagrindais sudarys ŠMM, švietimo įstaigų vadovų ir švietimo profesinių sąjungų atstovai.

Šiame posėdyje profesinių sąjungų atstovai išsakė daug naugąstavimų dėl etatinio darbo apmokėjimo modelio turinio. Mokytojams didžiausią nerimą kelia tai, kad įvedus etatinį darbo apmokėjimą jie negautų mažesnio atlyginimo, nei gauna dabar už 36 valandas per savaitę. 

ŠMM Ekonomikos departamento direktorė Kristina Markelienė patikino, kad be reikalo nuogąstaujama dėl atlyginimų mažėjimo. Nors kol kas tvirtai yra žinoma tik tiek, kad atlyginimas susidės iš pastoviosios ir kintamosios dalies, tačiau bet kokiu atveju papildomų pinigų esą reikės. Suderintas modelis bus teikiamas politikams svarstyti, ir jie spręs, ar skirti lėšų, ar imtis kitų priemonių.

Pasak ŠMM Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktoriaus Aido Aldakausko, politikams šiuo metu svarbiau yra tai, kiek naujasis modelis kainuos. Norint į šį klausimą atsakyti esą reikalinga turėti tam tikrus rėmus, todėl į tai ir siekiama gilintis pirmiausia, o mokytojo darbo turinio klausimai lieka vėlesniam laikui. Tačiau laikas bėga, o sausio pradžioje su profesinių sąjungų atstovais susitikusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pageidavo, kad etatinio darbo apmokėjimo modelio projektas turėtų būti parengtas per „artimiausius kelis mėnesius“.

ŠMPS „Solidarumas“ pirmininkė Ramutė Minkevičienė. 

Parengta pagal LŠDPS informacija.

 

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą