Gautas laiškas iš Ukrainos

autorius Solidarumas
ukrainos veliava 1480x1080

2020m. balandžio 3d. Lietuvos profesinė sąjunga ,,Solidarumas“ gavo laišką iš Ukrainos Ekonomikos vystymo, prekybos ir žemės ūkio miniterijos, pasirašytą viceministrės Julijos Sviridenko.

Dar 2020 sausio mėn. 20d. Lietuvos profesinė sąjunga ,,Solidarumas“ kreipėsi į Ukrainos Prezidentą, Ministrą Pirmininką ir Vyriausybės narius dėl Ukrainos Darbo kodekso liberalizavimo ir profesinių sąjungų įstatymo keitimo, siūlydama nedaryti nesuderintų veiksmų su Ukrainos nepriklausomomis profesinėmis sąjungomis.

2020 m. vasario mėn. 25d. Lietuvos profesinė sąjunga ,,Solidarumas” surengė piketą prie Ukrainos ambasados, Vilniuje, tikslu išreikšti paramą Ukrainos nepriklausomoms profesinėms sąjungoms dėl Darbo kodekso liberalizavimo ir profesinių sąjungų įstatymo keitimo.

Oficialiame Ukrainos Ekonomikos vystymo, prekybos ir žemės ūkio miniterijos laiške rašoma, kad ministerija gavo Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas“ laišką atsiųstą 2020m. sausio 20d., kurį, pagal kompetenciją, apsvarstė ir informuoją Lietuvos profesinę sąjungą ,,Solidarumas“, kad Ukrainos aukščiausioji taryba (rada), š.m. kovo 4d. atstatydino Ukrainos Ministrą Pirmininką Oleksej Gončaruk (Oleksiy Honcharuk). Atstatydinta ir visa Ukrainos Vyriausybė.

Taip pat Lietuvos profesinė sąjunga ,,Solidarumas“ yra informuojama viceministrės, kad 2020m. sausio 28d. vyko Tarptautinės darbo Organizacijos (toliau TDO) vizitas Ukrainoje. Su TDO atstovais susitiko aukščiausi Ukrainos pareigūnai, kurie aptarė TDO paramą rengiant darbo įstatymų ekspertizę ir projektus, kurie vėliau bus pateikti Ukrainos Parlamentui.

2020 m. vasario mėn. 19d. Ukrainoje buvo organizuota vieša diskusija ,,Profesinių sąjungų padėtis ir socialinio dialogo atnaujinimas“, kurioje dalyvavo Ukrainos parlamento nariai, profesinių sąjungų, darbdavių organizacijų atstovai, mokslininkai, asociacijų atstovai ir kiti aktyvūs visuomenės nariai. Konferencijoje buvo aptarti darbo įstatymai, teisės aktai, padėsiantys atnaujinti socialinį dialogą, bei užtikrins profesinių sąjungų veiklos pagerinimą.

87829442 534597120512741 5311171238431817728 n

Nuotraukoje Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas” aktyvas pikete prie Ukrainos ambasados.
Parengė Jovita Pretzsch

0 komentaras
0

Palikti komentarą