Lietuvos socialinių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas” viešas kreipimasis

autorius Solidarumas
neveriene1

2020 m. kovo 25 d. Lietuvos socialinių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Alma Nevierienė viešai kreipėsi į valdžią, kad karantino sąlygomis dirbantys darbuotojai, patyriantys susirgimo riziką, gautų teisingą atlyginimą ir papildomas priemokas.

Kreipimasis į socialines paslaugas teikiančių įstaigų vadovus,

Dėl koronaviruso pandemijos situacija visame pasaulyje ir Lietuvoje yra labai įtempta. Baimė, nežinia, prastovos, nedarbingumas, darbo netektis šio laikmečio palydovė. Darbas kurį atliekame, vaidina svarbų vaidmenį daugelio žmonių gyvenime. Darbuotojai, tiesiogiai dirbantys su žmonėmis, teikiantys jiems paslaugas yra nuolatinėje rizikoje.

Kiekvienoje demokratinėje valstybėje žmogus turi prigimtinę ir konstitucinę teisę turėti tinkamas saugias ir sveikas darbo sąlygas. Visose įstaigose bei organizacijose, neatsižvelgiant į jų veiklos rūšį, sudarytas darbo sutartis, darbuotojų skaičių ir panašiai, saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų sudarymo principas turi būti taikomas be jokių išimčių.

Darbdavys turi užtikrinti, jog įstaigoje būtų parengtos reikiamos instrukcijos, kad darbuotojai gautų visapusišką informaciją, būtų aprūpinami visomis reikiamomis priemonėmis.

Darbe praleidžiame daug laiko, todėl labai svarbi darbo aplinka, emocinė, psichologinė, fizinė darbuotojų būklė. Palanki darbo aplinka, rūpinimasis darbuotojų sveikata, harmoningi santykiai, parama ir palaikymas tai vienas iš svarbiausių veiksnių vieningai susitelkti ir išgyventi šį sunkų laikotarpį.

Prašome atkreipti dėmesį, jog darbuotojai, kasdieninėje darbo veikloje tiesiogiai susiduriantys su rizika ir pavojais, už savo indėlį verti į teisingą atlygį, priemokas.
Dažniausi žmogaus darbo rezultatai priklauso nuo jo dvasinės savijautos, aplinkos darbe, lūkesčių išsipildymo, jo nervinės būsenos.

Profesinė sąjunga prašo darbdavių ir darbuotojų laikytis visų nurodymų ir veikti kartu, mažinant įtampą, ir vieningai dirbti visų labui.

Lietuvos socialinių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė
Alma Nevierienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą