Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas” ragina stabdyti patyčias prieš mokytojus

autorius Solidarumas
Kinduriene Aldona

2020 m. balandžio 3 d. Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Kindurienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir Švietimo ministrą Algirdą Monkevičių, ragindama imtis veiksmų, kad mokant nuotoliniu būdu mokymo proceso netrukdytų pašaliniai asmenys, prisijungiantys prie pamokos, o sunkiomis epidemijos sąlygomis dirbančių mokytojų garbė ir orumas būtų apsaugotas nuo nesąmoningų paauglių patyčių internetinėje erdvėje, siekiančių sutrikdyti ar net nutraukti mokymo procesą.

Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui 2020-04-03 R-Nr. 18

Sauliui Skverneliui

 

Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto

ministrui Algirdui Monkevičiui

 

KREIPIMASIS

 

Dėl švietimo darbuotojų garbės ir orumo gynimo

 

Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ yra sunerimusi dėl vis dažniau pastaruoju metu pasitaikančių internetinių patyčių prieš mokytojus iš mokinių pusės.

Visa švietimo sistema sunkiu ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui laikotarpiu, persitvarkė ir moko nuotoliniu būdu savo ugdytinius.

Toks sudėtingas laikotarpis reikalauja iš mokytojų nemažai jėgų, įsisavinant naujus mokymo būdus, peržiūrint savo ugdymo planus.

Švietimo darbuotojai pasiryžę savo žinias ir įgūdžius perteikti jaunajai kartai, bet susiduria netikėtomis kliūtimis.

Esama mokymo nuotoliniu būdu sistema neužtikrina apsaugos nuo pašalinių asmenų įsikišimo į mokymo procesą internetu ir jo sutrikdymo.

Mokant šiomis naujomis sąlygomis mokytojai nėra apsaugoti nuo patyčų internetinėje erdvėje bei nesąmoningų paauglių bandymų sutrukdyti ugdymo procesą ir net jį nutraukti.

Raginame imtis veiksmų, kad būtų užtikrintas sklandus mokymosi procesas nuotoliniu būdu., o švietimo darbuotojai galėtų atsakingai ir ramiai vykdyti savo pareigas, t.y. mokyti ir sėkmingai toliau mokytis, nebijant dėl savo saugumo, ramybės pačių šeimose.

Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Kindurienė

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą