Gedime dėl žiauriai nužudyto vaiko

autorius Solidarumas
IMG 4115

LR Seimo Pirmininkui Viktorui  Pranckiečiui 

LR Ministrui Pirmininkui gerb. Sauliui Skverneliui 

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrui gerb. Linui Kukuraičiui 

LR Socialinių reikalų komiteto pirmininkui gerb. Algirdui Sysui

2017-01-27 Nr. 10-015

LPS „Solidarumas“ reiškia nepasitikėjimą vaiko apsaugos teisių institucijomis. 

Mus sukrėtė žinia apie vaiko nužudymą. Mūsų neįtikino atsakingų darbuotojų paaiškinimai, kad viskas buvo padaryta, kad vaiko mirties būtų išvengta.  Tokia situacija rodo, jog atitinkamos tarnybos dirba neefektyviai ir tragiškos nelaimės jų nieko neišmokė. 

Šalyje veikia daug iš valstybės biudžeto išlaikomų, kurių pagrindinė veikla – vaiko teisių apsauga, pagalba sprendžiant socialines problemas, reikalui esant vaiko paėmimas iš šeimos. Pirmiausia tai Vaiko teisių apsaugos tarnyba, kiekvienoje savivaldybėje yra vaiko teisių apsaugos skyriai, policija. Tačiau, kaip matome iš savo patirties, didžiausia atsakomybė tenka paprastiems socialiniams darbuotojams, gaunantiems mažus atlyginimus ir turintiems spręsti pačius sudėtingiausius probleminių šeimų klausimus. Vienas žmogus, turėdamas prižiūrėti daugybę probleminių šeimų, negali išspręsti visų problemų, kai visa sistema yra pasyvi. 

Todėl pritariame Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio iniciatyvai reformuoti vaiko teisių apsaugos sistemą ir tikimės gerų sprendimų, kurie užtikrins permainas ir iš esmės užkirs kelią smurtui prieš vaikus.  

Esame pasiruošę bendradarbiauti ir prisidėti sprendžiant opiausias socialines problemas rajonuose, kelti viešumon smurto atvejus, dirbti su tėvais darbo vietose. 

Taip pat seksime ir reikalausime, kad būtume informuoti apie būsimus veiksmus ir pakeitimus vaiko teisių priežiūros sistemoje.


Pagarbiai, 

Pirmininkė                                                                                   Kristina Krupavičienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą