Profesinė sąjunga “Solidarumas” siūlo panaikinti visišką vairuotojų materialinę atsakomybę

autorius Solidarumas
draudik furos
2017 sausio 25 d.  Lietuvos krovininio autotransporto profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkas Gintaras Kondrackis ir Profesinės sąjungos Solidarumas” valdybos narys Ričardas Garuolis susitiko su Lietuvos draudikų asociacijos direktoriumi Andriumi Romanovskiu. 
 
Profesinės sąjungos atstovai aptarė kaip spręsti problemas, atsirandančias, kai transporto įmonių savininkai nenori mokėti draudimo įmokų ir grasindami neduoti darbo, verčia vairuotojus prisiimti visišką materialinę atsakomybę už vežamą krovinį, todėl vagystės atveju vairuotojai turi apmokėti milijonines kompensacijas.

 
Neseniai vienas vairuotojas  buvo apvogtas. Nepaisant to, kad jo vilkikas stovėjo darbdavio nurodytoje stovėjimo aikštelėje, teismas priteisė iš jo išieškoti pusės milijono eurų sumą už pavogtą krovinį, nes naktį, vagystės metu jis miegojo ir neišgirdo, kaip buvo vagiamas krovinys. Nors teismas ir sumažino šią sumą dvigubai, nes krovinys kainavo milijoną eurų, bet to tokia suma yra neproporcingai didelė bet kuriam vairuotojui.
 
Profesinė sąjunga Solidarumas” siūlo panaikinti visišką vairuotojų materialinę atsakomybę, kaip yra Vakarų šalyse ir įvesti privalomą krovinio draudimą, kurį sumokėtų transporto įmonė. 
 
 
Susitikimo metu buvo aptarti veiksmai, kaip būtų galima ateityje išvengti panašių atvejų. 
0 komentaras
0

Palikti komentarą