Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” imasi padėti Lietuvoje skriaudžiamiems darbuotojams iš Ukrainos

autorius Solidarumas
Uk konsul

2017 sausio 27 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė, Krovininio autotransporto vairuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkas Gintaras Kondrackis ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” valdybos narys Ričardas Garuolis, atsakingas už migracijos ir darbo bei sveikatos apsaugos klausimus, lankėsi Ukrainos konsulate Vilniuje. Šiemet palengvinus leidimų dirbti išdavimo tvarką užsieniečiams iš šalių nepriklausančių Europos sąjungai Lietuvoje labai padaugėjo darbuotojų iš Ukrainos, kurioje vidutinis atlyginimas sudaro tik truputį daugiau nei 100 eurų per mėnesį. Daugiausiai ukrainiečiai dirba tolimųjų reisų vairuotojais, statybininkais, seselėmis, gydytojais ligoninėse, kambarinėmis viešbučiuose. Laukiama, kad darbuotojų iš Ukrainos ateityje tik daugės. Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė piktinosi, kad nepaisant to, jog Lietuva palaiko Ukrainos kovą už savo nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, Lietuvos darbdaviai atvykusius dirbti ukrainiečius begėdiškai išnaudoja ir nesumoka nustatytų atlyginimų, pasinaudodami tuo, kad šie nesupranta lietuvių kalbos ir nežino Lietuvos įstatymų.

Paplitę atvejai, kai ukrainiečiams pasirašyti pateikiamos pasirašyti darbo sutarčių turinys lietuvių ir rusų kalba skiriasi. Darbdaviai nevengia net padirbinėti parašų. Dėl to jau yra nukentėję ne tik ukrainiečiai, bet ir lietuviai. Pateikus ekspertizei šių parašų autentiškumo dažniausiai neįmanoma nustatyti, ypač jei jie yra trumpi.

Ukrainos konsulato darbuotojai apsidžiaugė profesinės sąjungos atstovų apsilankymu, nes jie turi daug darbo padedant apgautiesiems Lietuvoje darbuotojams iš Ukrainos.

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” pasisiūlė padėti apginti skriaudžiamų ukrainiečių teises, nes nesąžiningi Lietuvos darbdaviai pradėjo atleidinėti iš darbo Lietuvos darbuotojus ir keisti juos ukrainiečiais, kuriuos jie gali apgaudinėti ir mokėti už darbą žymiai mažiau negu lietuviams. Krovininio autotransporto vairuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkas Gintaras Kondrackis paliko Ukrainos konsului Lietuvoje Volodymirui Serhiienko savo profesinės sąjungos lankstinukus rusų kalba, kad juos konsulate radę ukrainiečiai žinotų kur gali surasti pagalbą.

Šiuose lankstinukuose galima rasti informaciją apie šią profesinę sąjunga su pasiruošiusių ukrainiečiams padėti specialistų kontaktais. Lietuvos profesinė sąjunga Solidarumas” turi aukštos kvalifikacijos teisininkus ir ilgametę patirtį gynant darbuotojų teises bei gali ukrainiečius pakonsultuoti prieš jiems pradededant dirbti Lietuvoje. Ukrainos konsulas Lietuvoje Volodymiras Serhiienko nuoširdžiai padėkojo už pagalbą ir rūpestį bei pažadėjo pasistengti, kad ši informacija kuo plačiau pasklistų tarp Lietuvoje dirbančių ukrainiečių bei įdėti į Ukrainos ambasados tinklalapį  informaciją su profesinės sąjungos „Solidarumas” kontaktais, kad ukrainiečiai žinotų kur ieškoti pagalbos.

0 komentaras
0

Palikti komentarą