Profesinės sąjungos „Solidarumas” atstovai pasiūlė uždrausti atlyginimų mokėjimą grynaisiais pinigais

autorius Solidarumas
Lps Kropas

2017 sausio 26 d. Lietuvos krovininio autotransporto profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkas ir LPS profesinės sąjungos valdybos narys Ričardas Garuolis susitiko su Lietuvos bankų asociacijos prezidentu (LBA) Stasiu Kropu. Profesinės sąjungos “Solidarumas’ atstovai atskleidė, kad Lietuvos transporto įmonėse yra įsigalėjęs ydingas paprotys išmokėti atlyginimus ir dienpinigius grynaisiais pinigais. Įmonių vadovybė, grasindama, kad neduos darbo, priverčia vairuotojus pasirašyti kasos pajamų kvitus, kuriuose nurodoma, kad jie gauna pagal Lietuvos įstatymus ar darbo sutartį nustatytą sumą, nors iš tiesų jiems dažniausiai sumokama dvigubai mažesnė suma. Profesinė sąjunga užfiksavo tris atvejus, kai darbdaviai padirbo darbuotojų parašus ir nesumokėjo atlyginimo, tačiau ekspertizė negalėjo patvirtinti klastotės, nes parašai buvo per trumpi”. Įdomu, kad tuo daugiausiai piktnaudžiauja ne mažosios, o  didžiosios transporto įmonės. Šiuos piktnaudžiavimus atskleidė jau ne vienas teismas.

 Tokiu būdu vairuotojai negauna sąžiningai uždirbto atlyginimo ir kūriama milžiniška šešėlinė ekonomika. Lietuvoje veikia virš 5100 transporto įmonių, kuriose dirba virš 46 000 vairuotojų, o transporto sektorius sukuria apie 12% Lietuvos BVP.  

 
Profesinių sąjunga “Solidarumas” siūlo spręsti šią problemą uždraudžiant darbdaviams  atsiskaityti už vairuotojų darbą grynaisiais pinigais, o visus dienpinigius ir atlyginimus mokėti tik pervedant juos į asmenines vairuotojo mokėjimo korteles.
 
Panaikinus atsiskaitymus grynaisiais pinigais daugiau pajamų gautų ir Lietuvos bankinis sektorius.
 
LBA prezidentas padėkojo už suteiktą informaciją ir pažadėjo pagalbą keliant į viešumą minėtas problemas bei įtikinant naujają valdžią ryžtingai kovoti su šešeline ekonomika tuo labiau, kad su panašiomis bėdomis mokant atlyginimus susiduria ir kitų ūkio šakų darbuotojai.

0 komentaras
0

Palikti komentarą