Gidų profesinės sąjungos pirmininkas susitiko su atsakingais už turizmą sostinės darbuotojais

autorius Solidarumas
IMG 47281 tic

2017 vasario 14d. Gidų ir kelionės profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkas Ričardas Garuolis, kaip Vilniaus visuomeninės turizmo plėtros komisijos pirmininkas susitiko su Vš.Į. GO Vilnius” Turizmo ir konferencijų turizmo vadove Jolanta Beniuliene bei Turizmo skyriaus vyr. projektų vadove Vilma Daubariene. Buvo pateikti ir aptarti Vilniaus visuomeninės turizmo plėtros komisijos pasiūlymai.  Atsakingi darbuotojai pažadėjo aptarti su savivaldybės valdžia kada ir kaip šiuos pasiūlymus galima būtų įgyvendinti. Su šiais pasiūlymais galima susipažinti žemiau. Vienas pasiūlymas, kaip būtų galima užkirsti kelią galimam teroro aktui Vilniaus senamiestyje neviešinamas vilniečių ir svečių saugumo užtikrinimo tikslais.

Dėl teroro išpuolių sumažėjus saugumui Šiaurės Afrikoje ir Turkijoje bei Vakarų Europoje į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis turistų skaičius Lietuvoje turėtų toliau augti. Tačiau turizmo srityje yra problemų, kurias galėtų išspręsti sostinės savivaldybė. Tai svarbu žinant, kad artimiausiu metu pastačius naujus viešbučius turistų srautai bus dar didesni.

 

AUTOBUSŲ PARKAVIMO PROBLEMOS PRIE ŠV.PETRO IR ŠV.POVILO BAŽNYČIOS

 

 Turistinio sezono metu 9.00-11.00 val. prie šios bažnyčios atvyksta daug autobusų su turistais, tačiau parkavimo aikštelė jau yra per maža, dažnai lengvieji automobiliai ilgam laikui paliekami autobusams skirtoje vietoje, todėl aplink žieda susidaro avarinė situacija, nes autobusai priversti stoti neleistinoje vietoje, kad išlaipintų turistus.

 

 Sprendimo būdai:

 

 9.00-11.00 val. ar anksčiau policija turėtų pasirodyti prie stovėjimo aikštelės, kad neleistų lengviesiems automobiliams parkuotis autobusams skirtoje vietoje arba nubaustų šių lengvųjų automobilių savininkus.

 

 Pertvarkyti stovėjimo aikštelę, kad būtų daugiau vietos sustoti autobusams.

 

Turistinio sezono metu (gegužės 1 d. –  spalio 1 d.) 9.00- 12.00 val. išvis neleisti parkuotis lengviesiems automobiliams, tai leidžiant tik turistiniams autobusams. Išimtys – pamaldų bažnyčioje metas.

 

 AUTOBUSŲ  PARKAVIMO PROBLEMOS PRIE ROTUŠĖS

 

Dažnai kai kurių autobusų vairuotojai, dažniausiai užsieniečiai, visą pietų laiką stovi prie Rotušės, sukeldami problemas kitiems autobusams sustoti ir paimti papietavusius turistus.

 

 Sprendimo būdai:

 

 Policija, stebinti padėtį per vaizdo kameras, turėtų, tokiems vairuotojams neleisti užsibūti šioje vietoje ilgiau nei 20 minučių.

 

 IŠMALDOS PRAŠANČIŲ NARKOMANŲ PROBLEMA

 

Nors šiemet policijai pradėjus narkomanus už išmaldos prašymą sulaikyti parai jų sumažėjo, tačiau jie vis dar pasirodo turistinėse vietose ypač pamaldų priešais Aušros vartus metu.

 

 Sprendimo būdai:

 

Prie Aušros vartų, Šv. Petro ir Šv. Povilo bažnyčios ir kitose turistinėse vietose iškabinti ženklus, rodančius, kad duoti išmaldą Vilniuje draudžiama, nes daugelis turistų to nežino ir norėdami atsikratyti įkyriais išmaldos prašytojais duoda jiems pinigų narkotikams.

 

Po ženklais būtina pateikti paaiškinimą lietuvių, anglų, lenkų, vokiečių, rusų ir kitomis kalbomis, kodėl jie duodami pinigų narkotikams daro blogą darbą t.y. skatina narkotikų prekybą, nurodant baudos už tai dydį. Būtina pateikti ir narkomanų reabilitacijos centrų sąskaitas, į kurias turistai,  norintys padėti narkomanams, galėtų pervesti paramą. Būtų gerai į narkomanų „darbo” vietas (prie Aušros vartų) pakviesti ir Narkomanų reabilitacijos centrų darbuotojus, kurie anksčiau irgi panašiai elgetavo, o dabar išsigydė nuo priklausomybės narkotikams, ir patys padeda  gydytis  narkomanams. Vien  savo buvimu jie nuvaikytų išmaldos prašytojus bei galėtų rinkti paramą savo reabilitacijos centrams. Esu kalbėjęs su kai kurias jų vadovais, jie mielai tokiose akcijose dalyvautų.

 

TURISTŲ SAUGUMO PROBLEMA ŽYDŲ KVARTALE

 

 Sprendimo būdai:

 

Būtina pastatyti bent du „gulinčius policininkus” Stiklų gatvėje: vieną priešais įėjimą į „Lokio” restoraną, iš kurio atsipalaidavę turistai išeina po pietų ir renkasi gatvėje, nes šaligatviai yra per siauri, o kitą – priešais Mažojo žydų geto atminimo lentą, prie kurios turistai sustoja paklausyti Vilniaus žydų geto istorijos. Turiu iš savo patirties pasakyti, kad tai jog iki šiol automobilis dar nepartrenkė nei vieno turisto yra tikras stebuklas. 

 

Būtina uždrausti Stiklių gatvės restoranams ir parduotuvėms atidarinėti duris į išorę. Kadangi šaligatvis šioje gatvėje yra labai siauras, turistai priversti tose vietose žengti į gatvę sukeliant pavojų savo gyvybei ir sveikatai. Durys turėtų atsidarinėti tik į vidų. Dažnai šios duris paliekamos atidarytos visai dienai todėl turistai yra verčiami, pažeisti kelių eismo taisykles ir eiti per važiuojamąją kelio dalį, taip rizikuodami savo gyvybe ir sveikata.

 

 

NESUTVARKYTOS ŽALIOSIOS VEJOS VOKIEČIŲ GATVĖJE PROBLEMA

 

Žalioji veja Vokiečių gatvėje, esanti pačiame Vilniaus senamiesčio centre, jau daugelį metų beveik netvarkoma ir daro gėdą Vilniui. 

 

Sprendimo būdai:

 

Būtina vieną kartą bendradarbiaujant su šios srities specialistais perprojektuoti šią žalią zoną taip, kad ji būtų graži ir puoštų miestą. Beveik visi Vilniuje besilankantys turistai lankosi Rygoje, kurioje visos žalios vejos turistinėje zonoje yra labai gražiai sutvarkytos ir prižiūrimos. Vilnius neturėtų nusileisti Rygai, tuo labiau, kad turime gražių pavyzdžių pvz:. Sereikiškių parką, į kurį paprastai turistinės grupės iš užsienio ekskursijų metu neužeina dėl laiko stokos.

 

PANORAMINIO VAIZDO SUBAČIAUS GATVĖJE PROBLEMA

 

Deja, ne visos turistinės grupės turi laiko sustoti Apžvalgos aikštelėje Subačiaus gatvėje. Važiuojant Subačiaus gatve turistai galėtų ilgiau pasimėgauti nuostabiu Vilniaus kraštovaizdžiu, jeigu Subačiau gatvės dalies arčiau buvusios ligoninės neslėptų medžiai.

 

 Sprendimo būdai:

 

 Praretinti medžius prie Subačiaus gatvės taip, kad jie netrukdytų matyti Vilniaus kraštovaizdį važiuojant autobusu.

 

GRAFITI PROBLEMA

 

Grafiti ant sienų ne tik bjauroja Vilnių, bet turistams asocijuojasi su nesaugumu, nes daugelis  suvokia, kad ten kur yra grafiti policija nekontroliuoja padėties.

 

Sprendimo būdai:

 

Būtina uždažyti grafiti subjaurotas sienas ir įrengti tose vietose stebėjimo  kameras, kad grafiti vėl neatsirastų.

 

VILNIAUS TURISTINĖS ZONOS PLĖTIMAS

 

Turistinė Vilniaus zona prasiplėstų, jei būtų sutvarkyti, o tiksliau nudažyti šalia turistinės zonos  esantys pastatai, įrengiant stebėjimo kameras, kad jų sienos nebūtų ištepliotos grafiti. Tokios vietos taptų turistų ir vilniečių traukos objektais. Turiu omenyje pirmiausia Pylimo gatvę.
 
KITA

Turistų Vilniuje padaugėtų, jei pagausėtų tiesioginių skrydžių. Visos Lietuvos turistinės agentūros svajoja, kad į Vilnių būtų galima tiesiogiai atskristi ne tik pigių skrydžių bendrovėmis. Dauguma turistų yra pensininkai, kurie nepasitiki pigių skrydžių bendrovių saugumu ir patikimumu, o įskaičiavus bagažo, kuris paprastai šioje turistų grupėje yra didelis,  kainą bei tai, kad pigių skrydžių bendrovės nesuteikia grupinių nuolaidų bilietams, o atvirkščiai – tik pakelia grupiniams bilietams kainas, jos turistams yra brangesnės nei pigiomis paprastai nelaikomos Lufthanza, SAS, KML ir panašios kompanijos. Vilniaus miesto valdžia turėtų stengti, kad būtų kuo daugiau šių  bendrovių tiesioginių skrydžių į Vilnių, ypač turistinio sezono metu.

Turistai dažnai skundžiasi, kad restoranuose ir viešbučiuose trūksta užrašų kitomis užsienio, išskyrus anglų kalba. Dauguma turistų yra pensininkai todėl anglų kalbos nemoka arba moka labai silpnai. Jei norime plėsti turizmą iš Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ir Ispanijos, reikėtų paraginti jų savininkus užrašus ir meniu vartoti ir kalbas iš šių šalių.

 
Turistus žavi, kad Vilnius yra vaizdingas, švarus ir saugus miestas. Dabar, kai Europoje ir kitur  nuolatos vyksta teroro aktai, ypač svarbiu Vilniaus privalumu tampa jo saugumas. Tai ir reikėtų  akcentuoti pristatant Vilnių užsienio turistams.

 

 

 

 

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?