Gidų ir kelionės vadovų profesinės sąjungos „Solidarumas“ suvažiavimas

autorius Solidarumas
gid suv as ir vice

2019 m. kovo 23 d. turistų pamėgtos Užupio respublikos parlamente Vilniuje įvyko Gidų ir kelionės vadovų profesinės sąjungos „Solidarumas“ suvažiavimas.

Gidai yra neoficialūs savo šalies diplomatai, kurie dažniausiai yra beveik vieninteliai savo šalies atstovai su kuriais bendrauja turistai iš užsienio, todėl labai svarbu kaip jie pristatys savo šalį ir jos pasiekimus, nes nuo to iš dalies priklauso ar didės turistų ir investicijų srautas į Lietuvą.

Todėl Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka gidų suvažiavimui pristatė pranešimą apie stipriasias Lietuvos ūkio puses į kurias reikėtų atkreipti užsienio turistų dėmesį.

Nors pernai BVP augo lėčiau nei Latvijoje ir Estijoje, Lietuvos ūkis yra daug labiau diversifikuotas t. y. įvairesnis nei pas kaimynus, todėl atsparesnis įvairių krizių poveikiui.

Nors Lietuvoje vyrauja nuomonė, kad mūsų valstybė yra žemės ūkio kraštas, žemės ūkis sudaro tik apie 6% šalies Bendrojo vidaus produkto (BVP). Lietuvos pramonės dalis ūkyje yra didesnė nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis ir lenkia Estiją. Tai nėra atsilikimos požymis, kaip daugelis mano. Pasak viceministrės, dabartinė ES politika siekia stiprinti pramonę ir grąžinti ją į Europą. Tiesa, Lietuvos pramonė dažniausiai gamina ne galutinį produktą, o detales galutiniam produktui, kuris surenkamas kitose šalyse.

Lietuvoje yra labai pažangių įmonių, kurios gamina galutinį produktą, tačiau jos pardavinėjamos pasaulyje garsių firmų vardais. Viceministrė paminėjo Šiauliuose veikiančią gamyklą, kuri gamina pačius pažangiausius dviračius, kuriuos gaminant naudojami robotai, pačios pažangiausios medžiagos ir skaimeninės technologijos.

Dalis Lietuvos pramonės įmonių yra savo srities lyderiai. Pavyzdžiui, lietuviškos lazerinės įrangos mokslinėms laboratorijoms gamintojai neturi sau lygių pasaulyje. Jekaterina Rojaka apgailestavo, kad dėl slaptumo negalima pasigirti karinės pramonės, kuri kuria pačius pažangiausius gaminius pradedant tekstile ir baigiant ginklais, pasiekimais.

Išskirtinę padėtį Lietuvos ūkyje užima autotransporto ir logistikos paslaugos. Pagal sunkvežimių kiekį vienam gyventojui Lietuva pirmauja Europoje.

Lietuva yra viena iš pasaulinių lyderių pritraukiant įmones, kuriančias finansinių atsiskaitymų technologijas, kurias paparastai vadina sutrumpintu Fintech vardu. Tai įmonės, kurios palengvina finansinius atsiskaitymus visame vis labiau globalėjančiame pasaulyje ir yra labai pelningos. Pati garsiausia tokios veiklos įmonė Lietuvoje yra  „Revolut”, išgarsėjusi visame pasaulyje dėl populiarių to paties vardo atsiskaitymo kortelių.

Nors kaimynai estai mėgsta girtis savo taip vadinamais „elektroninės vyriausybės“ sprendimais, Lietuvoje jie yra žymiai geresni, tik, pasak viceministrės, lietuviai nesugeba taip juos išreklamuoti kaip tai daro estai.

Viešasis internetas Wi-Fi Lietuvoje yra pats greičiausias pasaulyje.

Pasak viceministrės, paskutiniai statistiniai duomenys leidžia spėti, kad Lietuva jau aplenkė Estiją pagal BVP vienam gyventojui, o Lenkija ir Latvija jau yra seniai pagal šį rodiklį Lietuvos aplenktos.

Viceministrės pranešimas sulaukė didžiulio gidų susidomėjimo ir klausimų bei užtruko dvi valandas.

Po to vyko suvažiavimas, kuriame pirmininkas Ričardas Garuolis pateikė savo veiklos ataskaitą. Ypač gidus domino profesinės sąjungos veiksmai, kovojant su nelegalių gidų darbu. Tai daugiausiai Lenkijos, Kinijos, Rusijos, Baltarusijos piliečiai, kurie ne tik atima darbą iš mokesčius mokančių gidų, bet ir pateikia apie Lietuvą neteisingą, o kartais ir ją šmeižiančią informaciją.

Pimininku naujai kadencijai perrinktas Ričardas Garuolis, jo pavaduotoja išrinkta Ona Židonytė, sekretore Jovita Pretzsch.

Aptarti artimiausi veiklos planai.

Po to Gidų ir kelionės vadovų profesinės sąjungos „Solidarumas“ nariai Gidų ir kelionės vadovų profesinės sąjungos Solidarumas” 30-mečio proga buvo apdovanoti knygomis ir Lietuvos vėliavėlėmis.

Suvažiavimas baigėsi ekskursija po Užupio respubliką, kuri kiekvienais metais pritraukia vis daugiau ir daugiau turistų.

Daugiau nuotraukų:  https://www.facebook.com/lpssolidarumas/photos/pcb.2081528788568247/2081508155236977/?type=3&theater

Jekaterinos Rojakos pranešimas:  https://www.facebook.com/lpssolidarumas/videos/334579593853308/

0 komentaras
0

Palikti komentarą