„IKI” parduotuvės nemokės darbuotojams už darbą karantino sąlygomis?

autorius Solidarumas
iki

2020 m. kovo mėnesį Lietuvoje įvedus karantiną UAB „Palink“ vadovybė, valdanti mažmeninės prekybos tinklą „Iki“, paskelbė, kad už darbą „pasunkintomis sąlygomis“ savo darbuotojams mokės 56 eurų priedą už pilną etatą. Tačiau dabar prekybos tinklo „Iki“ darbuotojai yra sunerimę, kad jų atlyginimai nesikeis ir liks tokie patys kokie buvo iki koronaviruso pandemijos, nes balandžio pradžioje UAB „Palink“ vadovybė išplatino pranešimą, kad dėl „sumažėjusios apyvartos“ nuo balandžio 1 d. darbuotojams nebus mokama dalis priedų.

2020 m. balandžio 17 d. Profesinės sąjungos „Prekybos centrų darbotojų lyga“ pirmininkas Edgaras Marcinkus nusiuntė paklausimą UAB „Palink“ komunikacijos skyriaus vadovei Indrei Baltrušaitienei, klausdamas:

1) Kiek tiksliai planuojama sumažinti priedams skiriamas lėšas?

2) Ar įmanomas scenarijus, kad dėl šių pasikeitimų darbuotojai gaus mažesnius priedus nei įprastai?

3) Ar tokie pasikeitimai nepaveiks kai kurių darbuotojų neproporcingai neigiamai (pvz. mėsininkų ir kepyklų darbuotojų)?

4) Ar tiesa, kad yra nustojama dengti kai kurių darbuotojų transporto išlaidas, kurios buvo dengiamos iki šiol?

Tą pačia dieną Indrė Baltrušaitienė atsiuntė atsakymą, kuriame buvo aptakiai parašyta:

„Persiunčiu ir Jums oficialų mūsų komentarą: „Įprastai darbuotojams prie atlyginimų mokami priedai ir jų dydis yra skaičiuojami už prekybinės veiklos rezultatus – apyvartą, pirkėjų srautus, klientų vertinimus ir kitus veiklos rodiklius.  Prekybos centruose sumažėjęs pirkėjų srautas ir kritusios pardavimų apimtys turėjo įtakos ir sumažėjusiems prekybinės veiklos rezultatams, taip pat neatliekami klientų vertinimai.

Dėl šių objektyvių priežasčių iki šiol galiojusios motyvacinės sistemos taikymas tapo nebeįmanomas, todėl laikinai sustabdėme dalies priedų už rezultatus mokėjimą. Nauja situacija reikalauja naujų sprendimų, todėl siekiame laiku reaguoti į pasikeitusias sąlygas bei tinkamai atsilyginti darbuotojams už jų atliekamą darbą. Svarbu pabrėžti, kad nėra sprendimo išvis nemokėti dalies priedų – kiekvieno mėnesio gale vertinsime konkrečią situaciją ir spręsime.

Bendra priedams skirta išmokų suma bus ne mažesnė nei anksčiau, ji priklausomai nuo rezultatų gali būti tik didesnė. Vietoje priedų už rezultatus karantino Lietuvoje laikotarpiu visiems parduotuvių darbuotojams bus mokamas priedas už darbą apsunkintomis sąlygomis. Šis priedas mokamas nepriklausomai nuo parduotuvės veiklos rezultatų, nes visi kolegos susiduria su ta pačia karantino situacija.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad papildomai skirtų priedų suma yra nemažesnė nei laikinai pristabdytų priedų suma. Atidžiai stebime situaciją, nes ji keičiasi kiekvieną dieną. Vertiname mūsų darbuotojų darbą šiuo įtemptu laikotarpiu ir siekiame, kad jiems būtų sąžiningai atlyginta už jų darbą. Kai tik matysime galimybes,
motyvacinė sistema vėl bus peržiūrėta.“

Taigi, taip ir lieka neaišku ar darbuotojams atlyginimai už darbą nukrypusiomis nuo normalių darbo sąlygomis bus didesni ar liks tokie patys kokie buvo iki koronaviruso pandemijos, nes atsakyme rašoma „Bendra priedams skirta išmokų suma bus ne mažesnė nei anksčiau“. Taip ir neašku ką UAB „Palink“ vadovybei reiškia žodis „anksčiau“- kovo mėnesį, kai buvo dirbama karantino sąlygomis ar laikotarpį iki gripo pandemijos.

Profesinės sąjungos „Prekybos centrų darbotojų lyga“ pirmininkas Edgaras Marcinkus pažadėjo: „Šios problemos tikrai taip nepaliksime”.

Profesinės sąjungos „Prekybos centrų darbotojų lyga“ atlikta „Iki“ prekybos centrų darbuotojų apklausa atskleidė, kad daugumai darbuotojų darbo karantino sąlygomis buvo daugiau nei per did=iausias metų švente, daugumos darbuotojų nuomone 56 eurų priedas yra per mažas, tačiau buvo ir tokių, kurie apklausoje rašė, jog priedų už darbą karantino sąlygomis visai negavo.

„IKI“ prekybos tinklų darbuotojų atlyginimų mediana t.y. vidurkis tarp atmetus ketvirtadalį didžiausią ir ketvirtadalį mažiausią atlyginimą gaunančius darbuotojus yra 589 eurų per mėnesį „į rankas“.

Žiūrėti: https://rekvizitai.vz.lt/imone/palink_uab/

Sprendžiant pagal minėtą apklausą, kovo mėnesį vidutinis salės darbuotojų atlyginimas su visais priedais „į rankas“ buvo 561 euras.

0 komentaras
0

Palikti komentarą