Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” ragina aptarti Valstybinių brandos egzaminų tvarką

autorius Solidarumas
krup kauno diena

2020 m. balandžio 20 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių, ragindama surengti atsakingų ministerijos atstovų susitikimą su mokytojų profesinių sąjungų ir moksleivių atstovais aptarti klausimus, kylančius dėl Valstybinių brandos egzaminų tvarkos, jų kiekio, laikymo pradžios, pasiruošimo ir vykdymo, bei kartu surasti geriausius sprendimus dirbant šiomis ekstremaliomis sąlygomis.

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrui Algirdui Monkevičiui,

Dėl Valstybinių brandos egzaminų

Koronaviruso pandemija sutrikdė įprastą mokymo procesą Lietuvos vidurinėse mokyklos. Daug moksleivių ir mokytojų patiria stresą dėl pasikeitusių mokymosi sąlygų. Ypač sunerimę abiturientai, kurių laukia Valstybinis brandos egzaminas, kuris yra labai svarbus tolimesniam jų gyvenimui ir darbinei veiklai bei Lietuvos ateičiai. Jie išplatino šimtus laiškų įvairioms institucijoms, tame tarpe ir profesinėms sąjungoms, norėdami atkreipti dėmesį problemas, kurios jų nuomone yra nesprendžiamos. Daug neaiškumų dėl pasiruošimo Valstybiniam brandos egzaminui kyla ir mokytojams.

Deja, sprendžiant šiuos netikėtai iškilusius iššūkius pasigendama socialinio dialogo. Ministerijos sprendimai neretai mokytojams ir moksleiviams yra nesuprantami ir priimami nepasitarus su mokytojų ir moksleivių bendruomenėmis. Tai sukelia dar didesnę sumaištį sudėtingomis sąlygomis dirbančiose mokyklose.

Raginame surengti ministerijos atstovų susitikimą su mokytojų profesinių sąjungų ir moksleivių atstovais aptarti klausimus, kylančius dėl Valstybinių brandos egzaminų tvarkos, jų kiekio, laikymo pradžios, pasiruošimo ir vykdymo, bei kartu surasti geriausius sprendimus dirbant šiomis ekstremaliomis sąlygomis.

Pagarbiai

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą