Išteisintas Šiaulių UAB „Busturas“ autobuso vairuotojas

autorius Solidarumas

2014 metų sausio 8 dieną Šiauliuose sankryžoje susidūrė UAB „Busturas“ priklausantis autobusas ir sunkvežimis. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Administracinės veikos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio tyrėja L.Čepienė 2014-02-12 nutarimu  autobuso vairuotojui K.Bukančiui skyrė 750 litų administracinę bauda už šį eismo įvykį. Kadangi su skirta bauda autobuso vairuotojas nesutiko, tyrėjos nutarimas buvo apskūstas teismui.

K.Bukantis yra Šiauliuose veikiančios UAB „Busturas“ profesinės sąjungos „Solidarumas“ narys, todėl teismo posėdžiuose jį atstovavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ teisininkė Ksenija Giedraitienė.

Kaip rašoma tyrėjos nutarime, vairuodamas  autobusą K.Bukantis, sukdamas sankryžoje į kairę iš antros eismo juostos į pirmąją, nesilaikė visų būtinųjų atsargumo priemonių ir sukėlė pavojų kitų eismo dalyvių saugumui, nepasitraukė prie pat važiuojamojoje kelio dalyje esančios, eismo juostą žyminčios siauros brūkšninės linijos, dėl to kliudė krovininį automobilį. Eismo įvykio metu apgadintos abi transporto priemonės bei sužalotas autobuso keleivis, kuriam padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas.

K.Bukantis nesutiko su tokiu tyrėjos nutarimu ir pateikė savo įvykių versiją – važiuodamas iš antros juostos į pirmąją, turėjo užvažiuoti ant „salelės“, kadangi juosta siaurėja. Važiuojant ant „salelės“, autobusą pristabdė, kaip tik tuo metu ir atsitrenkė krovininis automobilis.

Liudytojai patvirtino, jog krovininis automobilis atsitrenkė autobusui važiuojant, beto autobusas pirmas įvažiavo į sankryžą.

Šiaulių apylinkės teismas atmetė K.Bukančio skundą ir paliko galioti tyrėjos L.Čepienės nutarimą, kuriuo autobuso vairuotojas buvo pripažintas eismo įvykio kaltininku.

Visiškai kitokį nutarimą priėmė Šiaulių apygardos teismas – panaikino Šiaulių apylinkės teismo nutartį, taigi ir policijos tyrėjos nutarimą, nutraukė administracinio teisės pažeidimo bylą, kadangi autobuso vairuotojo veiksmuose nėra pažeidimų, už kuriuos skirta administracinė bauda, sudėties požymių.

Teisininkės Ksenijos Giedraitienės nuomone, visiškai logiška, kad autobuso vairuotojas išteisintas, nes jis niekaip negali būti atsakingas už eismo įvykį, kadangi pirmas įvažiavo į sankryžą, jau užbaiginėjo manevrą, o sunkvežimio vairuotojas įvažiavo į sankryžą antras, nesuvaldė transporto priemonės, ir atsitrenkė į K. Bukančio vairuojamą keleivinį autobusą.

0 komentaras
0

Palikti komentarą