Įvyko „Vilniaus viešojo transporto“ darbuotojų profesinės sąjungos išplėstinis tarybos posėdis

autorius Solidarumas
12509904 1053070338087101 3216002538538587056 n

Sausio 16 –ąją Vilniuje vyko UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos išplėstinis tarybos posėdis. Pradėdamas posėdį pirmininkas Algirdas Markevičius UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos vardu padėkojo Jonui Petraškai už jo indėlį stiprinant profesines sąjungas Lietuvoje, kolektyvinėse derybose ginant narių interesus ir teises. Kvietė ir toliau aktyviai dalyvauti profsąjunginėje veikloje. Įteikė dovaną.

Jonas Petraška padėkojo už įvertinimą ir palinkėjo visiems gero darbo. Pasidžiaugė, kad atsirado nauji lyderiai su nauju mąstymu, kurie nestovi vietoje ir deda visas pastangas stiprinant organizaciją.

Pirmininkas Algirdas Markevičius posėdžio dalyviams pristatė pagrindines gaires, kurių, jo nuomone, privalu laikytis derybose dėl kolektyvinės sutarties. Atkreipė dėmesį, kad Europoje ir Skandinavijos šalyse taikoma praktika kai ne profesinės sąjungos nariams kolektyvinėje sutartyje yra numatytos mažesnės garantijos. Socialinio modelio kūrėjai naujame Darbo kodekse laikosi pozicijos, kad kolektyvinė sutartis taikoma įmonės darbuotojams – jas sudariusių profesinių sąjungų nariams. Pristatė punktus, kurie galiotų tik įgaliotos profesinės sąjungos nariams.

Tęsdamas pristatymą atkreipė dėmesį, kad naujame Darbo kodekse siūloma informavimo ir konsultavimo funkcijas atiduoti Darbo taryboms, todėl kolektyvinę sutartį būtina papildyti naujais punktais, siekiant sustiprinti profesinių sąjungų veiklos garantijas.

Kaip nepriklausomą ekspertą Algirdas Markevičius pasiūlė įtraukti Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininką Andrių Navicką, nes jo nuomone, jis turi patirties derybose bei yra surengęs ne vieną streiką ir mitingą. Jo nuomone galutinę derybinės grupės sudėtį tvirtins UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos Taryba. Joje bus derinama ir derybų eiga.

Algirdas Markevičius atkreipė posėdžio dalyvių dėmesį į tai, kad posėdžio metu aptarti pateikti pasiūlymai, įgilinta į siūlymų esmę, jų naudą darbuotojams, plačiau ir giliau pažvelgta į kolektyvinės sutarties turinį. Priminė, kad nuo kiekvieno iš mūsų priklausys kokia bus kolektyvinė sutartis. Turime būti vieningi. Turime dėti visas pastangas, kad prireikus visi mūsų nariai ateitų į piketus ar mitingus, kad atsivestų vaikus ir žmonas. Tai yra labai svarbu.
{phocagallery view=category|categoryid=324}

0 komentaras
0

Palikti komentarą