Jau galima naudotis nauja internetine profesinės rizikos vertinimo priemone

autorius Solidarumas

Nuo šiol įmonės, vykdančios automobilių remonto darbus, galės pačios kur kas paprasčiau ir patogiau vertinti profesinę riziką darbo vietose, naudodamos naują internetinę priemonę.

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) specialistai renginyje Vilniuje socialinių partnerių, suinteresuotų institucijų atstovams pristatė VDI sukurtą interaktyvią profesinės rizikos vertinimo priemonę OiRA (Online Interactive Risk Assessment) „Automobilių remontas“.

Tinkamas rizikos vertinimas yra būtinas užtikrinant saugias darbo vietas, siekiant išvengti darbe nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų.

Vertinti profesinę riziką reikalauja tiek Europos, tiek Lietuvos teisės aktai. Tačiau atlikti rizikos vertinimus, ypač tai padaryti efektyviai, mažoms įmonėms, kurioms gali trūkti išteklių ar darbuotojų saugos ir sveikatos žinių, gana sudėtinga. Būtent čia į pagalbą ateina OiRA – tiesioginiu režimu veikianti interaktyvi profesinės rizikos vertinimo priemonė.

Tai paprasta naudoti, nemokama ir laisvai prieinama interneto programa, kuri gali padėti labai mažoms ir mažoms įmonėms žingsnis po žingsnio diegti rizikos vertinimo procesą, skatinti darbdavius pačius atlikti profesinės rizikos vertinimą.

Naudojantis šia programa ir atsakant joje į labai paprastus, iš anksto VDI specialistų parengtus klausimus galima identifikuoti ir įvertinti darbo vietoje kylančius pavojus, po to iš pateikto sąrašo pasirinkti prevencijos priemones, taip pat numatyti ir įtraukti norimas papildomas prevencines priemones, išskirti jų prioritetus, pasirengti profesinės rizikos prevencijos priemonių planą, įtraukti į rizikos vertinimo procesą darbuotojus ir pan.

Pastebėtina, kad ši internetinė priemonė yra labai paranki ir mokymosi ar mokymo požiūriu. Joje VDI specialistai įvardijo daug rizikos veiksnių, trumpai aprašė atitinkamus reikalavimus, juos susiejo su nuorodomis į tam tikras teisės aktų nuostatas.

Atkreiptinas dėmesys, kad priemonėje įmonės įrašomi duomenys yra visiškai saugūs; jų niekas, išskyrus patį vartotoją, negali matyti. Duomenis galima nuolat atnaujinti.

Programa jau veikia, ją galima rasti VDI interneto svetainėje www.vdi.lt, rubrikoje „Interaktyvus rizikos vertinimas OiRA“. Prisijungti prie programos labai paprasta, tereikia turėti el. pašto adresą.

Pirmojo OiRA priemonės „Automobilių remontas“ pristatymo metu pademonstruota ir kaip ja naudotis praktiškai. Antrasis pristatymas įvyks Kaune, rugsėjo 19 d.

Priemonė sukurta vykdant Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros projektą; pagal su VDI pasirašytą memorandumą agentūra įsipareigojo vykdyti ir šios programos įrangos palaikymą.

Esant galimybei, numatoma tokių rizikos vertinimo priemonių kurti ir daugiau, pvz., rizikos vertinimo priemonė biurams, medienos apdirbimo įmonėms.

0 komentaras
0

Palikti komentarą