Jaunimo profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovas dalyvavo susitikime su Angela Merkel

autorius Solidarumas

Vasario 3-4 dienomis Jaunimo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininko pavaduotojas Donatas Mizaras Berlyne dalyvavo susitikimuose su Vokietijos kanclere A.Merkel bei su Darbo ir Socialinių reikalų ministre A.Nahles. Susitikimus organizavo Vokietijos jaunimo profsąjunga DGB Jugend. Susitikimuose taip pat dalyvavo Bulgarijos, Prancūzijos, Graikijos, Italijos, Ispanijos, Lenkijos, Portugalijos ir Vokietijos jaunimo profesinių sąjungų lyderiai, Europos profesinių sąjungų konfederacijos ETUC jaunimo komiteto prezidentas Salvatore Marra, DGB prezidentas Michael Sommer kartu su DGB jaunimo profsąjungos lyderiu Florian Haggenmiller.

Pagrindinė susitikimų tema – Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimas ES valstybėse, didelio jaunimo nedarbo problema. Jaunimo profesinių sąjungų lyderiai turėjo puikią progą Vokietijos kanclerei A.Merkel pristatyti situaciją savo šalyse, kelti problemas, teikti siūlymus kaip situaciją būtų galima pagerinti. Profsąjungiečiai kėlė problemą, kad sprendžiant jaunimo nedarbo problemas, į procesą nėra tinkamai įtrauktos jaunimo organizacijos, profesinės sąjungos, sprendžiamos jaunimo problemos, bet ne su jaunimu.

Taip pat didelių diskusijų sulaukė mažėjančio darbo užmokesčio bei „protų“ nutekėjimo į kitas valstybes nares problema. Kanclerei buvo pristatytas ETUC Jaunimo įdarbinimo ir investicijų veiksmų planas, kartu su trumpalaikėmis ir ilgalaikėmis rekomendacijomis  socialiniams partneriams, valstybėms narėms ir nacionalinėms institucijoms.

A.Merkel pažymėjo, kad reikalingas dar didesnis Europos sąjungos biudžeto finansavimas, kovojant su jaunimo nedarbu ir pagreitintas  Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimas. A.Merkel visos Europos jaunimo nedarbo problemą įvardijo kaip „katastrofą“, taip pat iškėlė problemą, kad vis labiau didinamas pensijinis amžius valstybėse jaunimo nedarbo problemą tik didins.

Susitikime su Vokietijos Darbo ir Socialinių reikalų ministre A.Nahles taip pat buvo keliamos problemos dėl jaunimo nedarbo bei pateikta informacija apie Jaunimo garantijų įgyvendinimą. Buvo puiki proga susipažinti  su gerosiomis praktikomis Vokietijoje, trumpai susipažinti su dvilype mokymosi sistema. Dalyviai kėlė problemą, kad valstybėse nebūtų mažinami atlyginimai ir bloginamos darbo sąlygos jaunimui. A.Nahles pažymėjo, kad socialinis dialogas yra vienintelis intrumentas darbdaviams ir profesinėms sąjungoms spręsti įvairias problemas, tarp jų ir jaunimo nedarbo problemą.

0 komentaras
0

Palikti komentarą