Klaipėdoje organizuota socialinių darbuotojų konferencija

autorius Solidarumas

Penktadienį Klaipėdoje, Valstybinių ir privačių įmonių profesinės sąjungos patalpose organziuota konferencija, skirta socialinių darbuotojų problemoms aptarti ir ieškoti sprendimo galimybių.

Socialiniai darbuotojai dėl savo darbo specifikos, kiekvieną dieną patiria psichologinę įtampą ir psichologinį smurtą, o pastaruoju metu padaugėjo ir fizinio smurto atvejų.

Darbuotojai konferencijoje dalyvavusioms Socialinių ir darbo reikalų ministerijos bei Klaipėdos savivaldybės darbuotojoms išdėstė savo problemas: maži atlyginimai, pavojus lankantis asocialiose šeimose, policijos nenoras pagelėbti, didelis darbo krūvis, prastas mikroklimatas pačiose įstaigose ir t.t.

Socialinės darbuotojos teigė, jog dalyje įstaigų atlyginimai taip ir liko 2008 metų lygyje, nors krizė, kaip teigiama, pasibaigė.

Klaipėdos savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė teigė, jog siekiama, kad socialinis darbuotojas dirbtų ne daugiau kaip su 10 šeimų. Taip pat siekiama vaikams suteikti galimybę individuliai konsultuotis su socialiniu darbuotoju.

Socialinių reikalų ir darbo ministerijos atstovės, komentuodamos socialinių darbuotojų prašymą rengti supervizijas (plačiau apie supervizijas čia), teigė, jog ruošiamasi rašyti projektą gauti finansavimui iš ES struktūrinių fondų supervizijoms vykdyti.

Slaugos ir socialinių darbuotojų profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė Jurgita Žiūkienė pristatė rengiamą šakos kolektyvinę sutartį, kuri papildomai reguliuotų socialinį darbą dirbančių asmenų darbo sąlygas.

{phocagallery view=category|categoryid=132}

0 komentaras
0

Palikti komentarą