Kreipimasis dėl Darbo kodekso

autorius Solidarumas
trisale taryba 234 is toli

LR Seimo pirmininkui gerb. Viktorui Pranskiečiui
LR Seimo nariams
KOPIJA:
Jos Eksc. LR Prezidentei gerb. Daliai Grybauskaitei

 

K R E I P I M A S I S
Š. m. liepos 1 d. valdančioji koalicija ketina pagaliau priimti Darbo kodeksą, kuriame bus įtvirtintos ir tos nuostatos, dėl kurių Trišalėje taryboje susitarta nebuvo, tačiau, atmetę Prezidentės veto, už jas balsavo XVI-ojo Seimo nariai.
Atkreiptinas dėmesys, jog politikai, pusei metų atidėdami Darbo kodekso įsigaliojimą ir Trišalę tarybą įgaliodami jį svarstyti toliau, neįvertino nelygiavertės profesinių sąjungų bei darbdavių pozicijos. Darbdaviai nesuinteresuoti derėtis ir ieškoti kompromisų, nes juos tenkina naujojo Darbo kodekso nuostatos, parengtos grupės darbdavius palaikančių mokslininkų.
Todėl Lietuvos profesinės sąjungos kreipiasi į LR Seimo narius, ragindamos priimti tik tas Darbo kodekso pataisas, dėl kurių socialiniai partneriai susitarė LR Trišalėje taryboje.
Taip pat, balsuojant už Trišalėje taryboje nesutartas Darbo kodekso nuostatas, Lietuvos profesinės sąjungos ragina Seimo narius būtinai atsižvelgti į LR Prezidentės vetuotus bei Seimo narių, dar iki svarstymų Trišalėje taryboje, individualiai užregistruotus įstatymų projektus.
Lietuvos profesinės sąjungos tikisi, jog Darbo Kodekso, o tuo pačiu ir šalies darbo rinkos likimą nulemsiantys naujai išrinkto Seimo nariai blaiviai suvoks ne tik surastų kompromisų, bet ir kitų, Trišalėje taryboje nesutartų, projektų svarbą darbuotojams ir ras tvirtos politinės valios priimti Lietuvos darbo rinkos stabilumą skatinančius bei socialinę nelygybę ir emigraciją stabdančius šaliai būtinus teisingus sprendimus.

Kristina Krupavičienė, LPS “Solidarumas” pirmininkė

Artūras Černiauskas, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas

0 komentaras
0

Palikti komentarą