Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kviečia į mitingą birželio 18 dieną

autorius Solidarumas

Atėjo laikas pasakyti griežtą žodį Lietuvos Vyriausybei. Tad pačiu laiku atėjo kvietimas iš kolegų profsąjungiečių susirinkti į mitingą. Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kviečia jungtis ir išeiti visiems mokytojams ir juos palaikantiems Lietuvos piliečiams birželio 18 d.

Prašau visų, kurie norės prisijungti, parašyti arba paskambinti +37067512834, el. aldonanik@gmail.com

Aldona Kindurienė
KŠDPS pirmininkė

KVIETIMAS Į MITINGĄ

Mieli mokytojai,

gyvename laiku, kai kiekvienas turi pasirūpinti savimi ir tik nuo to priklauso mūsų gerbūvis. Politikai, teisėjai ir aukštieji valstybės pareigūnai pasirūpino, kad būtų atkurti jų buvę didžiuliai atlyginimai – po protesto akcijų ėmė kilti statutinių pareigūnų algos.

Nesėdi rankų sudėję ir kiti – medicinos, kultūros darbuotojai, pensininkai. Tuo tarpu pedagogai kol kas laukia, kol jais pasirūpins kiti. Planuojant 2015 metų valstybės biudžetą, Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgdama į daugkartinius profesinių sąjungų raginimus, pateikė siūlymus, kuriuos įgyvendinus nuo 2015 m. sausio 1 d. pradėtų didėti pedagogų atlyginimai.

Tačiau mokytojų atlyginimų didinimui neskuba pritarti Finansų ministerija, aiškios pozicijos tuo klausimu nėra išsakęs ir Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius. Toks neapibrėžtumas tęsis iki rudens, kol bus ruošiamas ateinančių metų biudžeto projektas.

Tylėdami ir laukdami palankių valdžios sprendimų, pedagogai labai rizikuoja, kad ir ateinančiais metais jų atlyginimai ne tik nedidės, bet ir dėl mažėjančio mokinių skaičiaus, dar labiau mažės.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kartu su Lietuvos švietimo įstaigų profesine sąjunga siekdamos, kad šalies valdžia išgirstų pedagogų reikalavimus, birželio 18 d.kviečia į mitingą Vilniuje. Dalyviai 12 val. renkasi Katedros aikštėje ir Gedimino prospektu eina į Vinco Kudirkos aikštę prie Vyriausybės, kur vyks mitingas.

Mitingo metu reikalausime:

1. Palaipsniui didinti švietimo finansavimą, kad iki 2020 m. būtų pasiektas ES Komisijos, OECD bei UNESCO rekomenduojamas švietimo finansavimo lygis – ne mažiau 6 procentai nuo BVP.

2. Užtikrinti tokį valstybinių ir savivaldybių mokyklų finansavimą, kad jose būtų pilnai vykdomi ugdymo planai.

3. Su profesinėmis sąjungomis paruošti ilgalaikę pedagogų atlyginimų kėlimo programą, kuri pradėtų veikti nuo 2015 m. sausio 1 d.

4. Siekiant užtikrinti pedagogo statusą visuomenėje bei mokytojo profesijos prestižą, kas numatyta Vyriausybės programoje, garantuoti saugias sąlygas švietimo įstaigose, taikant atitinkamas prevencines priemones bei priimant adekvačius situacijai teisės aktus.

Neatvykęs į mitingą ar kitaip nepalaikęs jo dalyvių reikalavimų pedagogas, neturės jokios moralinės teisės skųstis dėl savo blogų darbo sąlygų ir mažo atlyginimo!

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

0 komentaras
0

Palikti komentarą