Kviečiame išsakyti nuomonę apie planuojamą šalies vandentvarkos sektoriaus pertvarką

autorius Jovita

Nemažai problemų turinčiam šalies vandentvarkos sektoriui pertvarkyti yra skirtos Aplinkos ministerijos rengiamos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pataisos, kurias Seimas numato svarstyti dar per šią rudens sesiją.

Ministerija kviečia įsitraukti ir visuomenę – išsakyti savo nuomonę apie planuojamą pertvarką dalyvaujant viešojoje konsultacijoje, kuri vyks apklausos forma. Susipažinusiųjų su siūlomų įstatymo pataisų išplėstinio poveikio aplinkai vertinimo projektu prašoma atsakyti į pateiktus klausimus iki rugsėjo 30 d. užpildžius anketą. Projektą galima rasti čia. Viešoji konsultacija bus pristatyta rugsėjo 23 d. 9.30 val. per „MS Teams“ platformą. Į konsultaciją kviečiame registruotis el. paštu monika.sakalauskaite@am.lt, nurodant dalyvio vardą, pavardę, pareigas, el. pašto adresą.

Viešosios konsultacijos padės apsispręsti dėl vandentvarkos sektoriaus pertvarkos alternatyvos ir, atsižvelgus į gautus rezultatus, tinkamai parengti Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pakeitimo projektą. Apklausa leis išsiaiškinti tikslinių grupių požiūrį į geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sektorių ir jo problemas, sužinoti jų nuomonę, ar atliekant numatomų įstatymo pataisų projekto galimo poveikio aplinkai vertinimą reikiamai įvertintos problemos, ar pasirinktos tinkamiausios priemonėms joms spręsti, ar nustatytas aiškus ir realus rezultatas, ar visiškai atsižvelgta į galimą poveikį tikslinėms grupėms ir pasirinkta tinkamiausia alternatyva.

Šaltinis: https://am.lrv.lt/lt/news/view_item/id.1624

0 komentaras
1

Palikti komentarą