Ledai pajudėjo rudenį

autorius Solidarumas

Jau senokai Ukmergės greitosios pagalbos darbuotojai skundžiasi mažais atlyginimais ir didėjančiais darbo krūviais bei pagal lojalumą įstaigos administracijai sudaromais darbo grafikais. Keliolika  kartų vyko LPS „Solidarumas“ atstovų susitikimai su darbuotojais, o vėliau su įstaigos administracija, tačiau tai nedavė jokios realios laukiamos naudos: darbuotojai skųsdavosi profsąjungos atstovams dėl savo sunkių darbo ir poilsio sąlygų, atstovai diplomatiškai pasikalbėdavo su įstaigos administracija, vieni kitus „suprasdavo“, kad dėl visko kalta gyventojų migracija, mažas finansavimas ir t.t.

Išvykus profsąjungos atstovams prasidėdavo tikra raganų medžioklė: kam budėjimų skaičių sumažina, kam jį po kelias valandas išskaido, kam pavadavimų neduoda, o kai ką tiesiog išplūsta. Visi gelbėjosi kas kaip galėjo – silpniausieji tiesiog parašė pareiškimus išstoti iš profsąjungos ir taip gavo neliečiamybę, kiti pasitraukė į pogrindį ir liko nariais.  Ko gero būtų ir sunykusi pirminė profsąjunginė grupė, jei ne  geri dideli rinkiminiai pokyčiai Lietuvos profesinėje sąjungoje „Solidarumas“.

Susibūrus stipri ir entuziastinga komanda ėmėsi ryžtingų veiksmų: po susitikimo su įstaigos administracija ji suprato, kad socialinio dialogo čia nėra ir nebus, todėl reikia mitingo, kurio metu darbuotojai galės išreikšti savo reikalavimus viešai. Paprašius savivaldybės leidimo jį organizuoti sujudo visi – tiek įstaigos steigėjai pati savivaldybė tiek  ir ligoninės vadovė. Įvyko daug susitikimų, kurių metu profsąjunga buvo minima įvairiame kontekste ir diskusijos socialinio dialogo nė kiek nepriminė, tačiau….Ukmergėje ledai pajudėjo rudenį.

Pasakos pabaigai galima pasidžiaugti šiuo metu mokamais priedais už viršvalandžius, nors ir labai menkai, tačiau vis vien padidintais atlyginimais bei skaičiuojamais priedais už gerus darbo rezultatus.  Labiausiai didžiuojamės atgautu profsąjungos orumu bei pasitikėjimu, kai net mieste žmonės tarpusavyje kalba, jog tokia profsąjunga yra reikalinga ir tikra.
 
Nuoširdų AČIŪ sakome pirmininkei Kristinai Krupavičienei ir jos pavaduotojui Algirdui Markevičiui, atsakingajai sekretorei Jovitai Pretzsch, slaugos ir socialinių darbuotojų šakos pirmininkei Jurgitai Žiūkienei bei Arūnui Lekavičiui ir visiems mums padėjusiems. Už moralinį palaikymą esame dėkingi SAMPRO profesinės sąjungos pirmininkei Irinai Judinai bei Tomui Tomilinui, už nuoširdžius patarimus Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkei Albinai Kavaliauskaitei, už neiškreiptos informacijos pateikimą dėkojam Ramunei Motiejūnaitei-Pekkinen.  Mes suprantame, kad Jūs tik dirbote savo darbą, bet tai darėte labai nuoširdžiai, negailėdami savo brangaus laiko bei jėgų.

Ukmergės profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta Keburienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą