Lietuvos darbo biržoje įvyko Trišalės tarybos prie Lietuvos darbo biržos posėdis

autorius Solidarumas

Lietuvos darbo biržos Teisės skyriaus vedėja Živilė Skeivienė pristatė Užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimus. Įstatymo pakeitimais norima  priartinti šio įstatymo veikimą prie šių dienų aktualijų ir leisti gyvenantiems Lietuvoje bet kurios pilietybės asmenims pasinaudoti užimtumo priemonėmis.  Europos teisingumo teisme buvo nagrinėjama byla, kuomet Vokietijos pilietė dirbo Liuksemburge ir neteko darbo.

Tuomet ji užsiregistravo Vokietijos darbo biržoje, bet po kurio laiko vėl susirado darbą  Liuksemburge. Liuksemburgo darbdavys paprašė Liuksemburgo darbo biržos subsidijos ir jos negavo. Lietuvos užimtumo rėmimo įstatymas dabar taip pat numatys, kad ne Lietuvos piliečiai galės naudotis užimtumo priemonėmis.

Įstatyme taip pat tikslinama kas yra darbingi asmenys, nesimokantis asmuo, bei tikslinamas tinkamo darbo apibrėžimas. Įvedama nauja sąvoka „negalintis dirbti“. Tinkamo darbo sąvoka siejama su kvalifikacija, sveikata, nuvykimo į darbą ir sugrįžimo galimybėmis. Numatomi ir profesinio mokymo pakeitimai ir kokiais atvejais grąžinamos išlaidos dėl profesinio mokymo.

Siekimas – priemonę padaryti patrauklesne. Patikslinama, kas vyksta tuo atveju, jei žmogus nutraukia profesinį mokymą. Asmenims, pabaigusiems mokymą gali būti organizuojami mokymai tik po 3 metų – tačiau dar svarstoma ar nebus pažeista teisė į mokymą. Yra pasiūlymų, kuriems profesinės sąjungos nepritaria. Artimiausiame Trišalės Tarybos posėdyje numatomas Užimtumo rėmimo įstatymo svarstymas ir socialiniams partneriams pritarus, bus priimamas LR Seime.

Socialinių partnerių ir valstybinių institucijų atstovai posėdžio metu diskutavo apie Vito Smilgio pasiūlymus nedarbui mažinti. Lietuvos darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Inga Liubertė pristatė Lietuvos darbo biržos ir teritorinių darbo biržų veiklos efektyvumo vertinimo metodiką. Bendradarbiavimo su darbdaviais tvarkos aprašą pristatė Lietuvos darbo biržos Darbo išteklių Darbo rinkos paslaugų poskyrio vedėjas Aurelijus Gricius. Alytaus darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Nida Dambrauskienė supažindino su Alytaus darbo biržos į veiklos rezultatus orientuotos darbuotojų vertinimo sistemos diegimo rezultatais.

Posėdžiui pirmininkavo LPSK generalinė sekretorė Janina Matuizienė. Profesines sąjungas atstovavo LDF vicepirmininkė Nijolė Turčinavičienė ir LPS „Solidarumas“ KT narė Jovita Meškauskienė.

0 komentaras
0

Palikti komentarą