Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” apgynė savo narį

autorius Solidarumas
kse vit

 

Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” teisininkai apgynė profesinės sąjungos narį, iš kurio UAB Brokmida” reikalavo 8248 eurų turtinės žalos, 5 proc. metinių palūkanų nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo įvykdymo bei visas bylinėjimosi išlaidas.

Darbdavys įrodinėjo, jog darbuotojas kaltas, kad 2015 liepos 20 d. Austrijos mieste, perėmė iš kito vairuotojo transporto priemonę be atitinkamų privalomų dokumentų, o būtent labai svarbaus dokumento, vadinamojo Europos bendrijos leidimo, suteikiančio teisę dirbti Europoje, kadangi jis kaip vairuotojas prieš pradėdamas vairuoti, privalo patikrinti, ar transporto priemonėje yra visi reikalingi dokumentai, o jeigu visų privalomų dokumentų nėra, jis neturi teisės toliau vykti.

Lietuvos profesinės sąjunga „Solidarumas“ įrodė, jog dėl šio įvykio kaltas nėra tik Juozas Kasparas, bet ir kiti su įvykiu susiję dalyviai, o būtent, ir pats darbdavys, kuris organizuoja darbo tvarką, bei kitas įmonės darbuotojas, kuris atgabeno transporto priemonę be reikiamų dokumentų.

Profesinė sąjunga įtikino teismą, jog darbdavys privalėjo aiškintis, kuris darbuotojas išties kaltas, kokia kiekvieno darbuotojo kaltė, jos dydis, darbdavys privalėjo įvertinti ir tai, kad visus dokumentus tvarko pati įmonė, pati įmonė organizuoja darbo tvarką, o ne paprasti darbuotojai.

Šiaulių apylinkės teismas įvertino visus mūsų profesinės sąjungos argumentus ir sumažino darbdavio reikalaujamą sumą nuo 8248 Eur iki 3135,49 Eur.

Parengė: LPS „Solidarumas“ teisininkė Ksenija Giedraitienė

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą