Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” mitinguodama paminėjo kovos su skurdu dieną

autorius Solidarumas
skurdo diena

2017 m. spalio 17 d. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” kartu su profesine sąjunga „Sandrauga” paminėjo Kovos su skurdu dieną. 13.30 val. Kauno Laisvės alėjoje prasidėjo eitynės, kurios baigėsi prie Kauno savivaldybės, kur vyko mitingas. Jo metu pasisakė Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch ir Kauno krašto profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Edita Morkūnienė.

Kalbėtojai atkreipė dėmesį, kad nepaisant Lietuvos ūkio augimo, skurdas ne tik nemažėja, bet ir auga, o kas trečias Lietuvos gyventojas skursta. Kaune, palyginti su pernai metais, bedarbių pagausėjo net 8%.

Atlyginimai didėja tik daugiausiai uždirbantiems, o pensijos ir mažesni atlyginimai neauga arba auga lėčiau nei sparčiausiai Europoje augančios Lietuvos kainos. Valdžia nieko nedaro, kad pažabotų monopolinę padėtį užėmusius prekybos centrų tinklus, kurie kelia kainas kiek nori.

Skandinaviškų bankų ir Laisvosios rinkos instituto propagandistai, supirkę žiniasklaidą, begėdiškai siūlo priemones, kurios dar labiau didins skurdą, emigraciją bei socialinę atskirtį, tačiau gerins geriausiai gyvenančių turčių pelnus, kurie yra vieni didžiausių Europoje. 

Mitingo dalyviai kreipėsi į visus Lietuvos valdžios žmones ir politikus ragindami mažinti socialinę atskirtį ir emigraciją. Juk prieš 30 metų lietuviai kovojo už teisę oriai gyventi  Lietuvoje, o ne užsienyje.

skurdas k

skurdas k1

skurdas k2

skurdas k4

skurds k5

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą