Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” nepritaria minimalios algos dferencijavimui pagal regionus

autorius Solidarumas
kristina oto

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” reikalauja didinti Minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA) iki 500 eurų. Lietuvoje darbo našumas yra toks pats kaip Estijoje, kainos po euro įvedimo jau beveik tokios pačios kaip Estijoje, BVP dalis sukuriama vienam gyventojui yra net didesnė negu Estijoje, tačiau vidutinis atlyginimas Estijoje šiuo metu yra trečdaliu didesnis ir sudaro beveik 1200 eurų per mėnesį, o minimalus atlyginimas – 470 eurų. Pagal pateiktus rodiklius vidutinė alga Lietuvoje turėtų būti bent 1200 eurų, o minimalus atlyginimas sudaryti bent pusę šios sumos t.y. 600 eurų. Profesinės sąjungos suprasdamos, kad šis minimalaus atlygimo kėlimas gali būti kai kurioms įmonėms per staigus, sutinka, kad minimalus atlyginimas būtų dabar didinamas tik iki 500 eurų.

 
Tai padidintų mokesčių surinkimą ir paskatintų vartojimą, kuris savo ruožtu dar padidintų mokesčių surinkimą iš PVM ir akcizų mokesčių bei paskatintų investicijas, verslo augimą ir darbo vietų kūrimą. Seniai pastebėta, kad padidinus minimalų mėnesinį atlyginimą po mėnesio išauga įplaukos į biudžetą ir sumažėja Sodros deficitas, nes darbuotojai, gaunantys minimalų atlyginimą, jį visą iškart ir išleidžia, kadangi taupyti gaunant minimalų atlygimą, augant kainoms beveik neįmanoma.
 
Mes esame kategoriškai prieš minimalios algos diferencijavimą pagal regionus. MMA turi būti mokamas tik už nekvalifikuotą darbą, kuris yra visur vienodai apmokamas. Kasdieninių būtiniausių prekių kainos yra vienodos tiek Vilniaus, tiek  skurdžiausių rajonų parduotuvėse, bet pasitaiko, kad skurdesniuose rajonuose dėl mažo pirkėjų skaičiaus jos yra net didesnės. Dauguma minimalų mėnesinį atlyginimą gaunančių darbuotojų gyvena rajonuose, kuriuose dėl mažo vartojimo, atsiradusio dėl mažų atlyginimų, susidarė nepalanki aplinka investicijoms ir darbo vietų kūrimui. MMA diferencijavimas pagal regionus padidins atskirtį tarp regionų ir paskatins dar didesnę migraciją iš skurdesnių regionų. Vidinė darbuotojų migracija turi būti skatinama atlyginimų augimu ir kokybiškomis darbo vietomis.
 
Todėl nepritariame žiniasklaidoje nuskambėjusiai kitų profesinių sąjungų nuomonei, kad MMA gali būti diferencijuojamas pagal regionus.
 
Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė
0 komentaras
0

Palikti komentarą