Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” koordinacinės tarybos posėdis

autorius Solidarumas
koo tom

2017 m. gruodžio 9 d. Vilniuje įvyko Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ koordinacinės tarybos posėdis. 

 
Posėdis prasidęjo tylos minute, kurios paprašė Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, kad būtų pagerbta didelė profesinių sąjungų draugė, daug padėjusi atkurti profesines sąjungas bei išleisti pirmą Lietuvoje vadovėlį profesinių sąjungų lyderiams Eva Savicka. Po to gimtadienio proga buvo pasveikinta Koordinacinės tarybos narė Jolanta Miliauskė.
 
Posėdyje pranešimą apie socialinio dialogo problemas ir jo svarbą skaitė buvusi Socialinės apsaugos ir darbo apsaugos ministrė Algimanta Pabedinskienė. 
 
Kitą svečią, valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininko pavaduotoją, Seimo narį Tomą Tomiliną domino kaip vyksta socialinis dialogas, kokia yra padėtis pradėjus veikti naująjam Darbo kodeksui, kaip vyksta derybos dėl kolektyvinių sutarčių.
 
Lietuvos profesinė sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė atskleidė, kad kitais metais daug kolektyvinių sutarčių nebus pasirašyta, nes jų parengimas dažnai užtrunka daugiau nei vienerius metus, todėl darbdavių atstovai jau atvirai Trišalėje taryboje kalba, kad ruošiamasi profesines sąjungas pakeisti Darbo tarybomis, kurioms ketinama suteikti teisę pasirašyti kolektyvines darbo sutartis.
 
Tomas Tomilinas užtikrino, kad tokie pasiūlymai negaus Seimo valdančiosios daugumos pritarimo bei atskleidė, kad jei bus nusiskundimų, kad naujasis Darbo kodeksas neužtikrina tinkamo socialinio dialogo, kitų metų liepos mėnesį jis bus pataisytas.
 
Kristina Krupavičienė pasiūlė Seimo nariui priimti įstatymą, įvedantį Lietuvoje tvarką, kuri leistų dalyvauti viešuosiose konkursuose tik toms įmonėms, kurios turi kolektyvines darbo sutartis. Ji piktinosi, kad dabar privati kelių priežiūros įmonė gauna iš valstybės 3 mln. eurų keliams tvarkyti, įmonės direktorius į Vilnių skraido lėktuvu, o darbuotojai šaltyje turi dirbti už truputį didesnį atlyginimą nei minimali alga. Pirmininkė pasiūlė Tomui Tomilinui Seime priimti Valstybinio socialinio draudimo profesinės sąjungos pirmininko Vinco Kuncos paruoštą įstatymo pataisą dėl baudžiamosios darbdavio atsakomybės už darbuotojo persekiojimą dėl jo veiklos profesinėje sąjungoje.
 
Tomas Tomilinas prisipažino tikintis, kad nepaisant pasipriešinimo Seime dar šių metų pabaigoje pavyks priimti įstatymą, leidžiantį pervesti profesinėms sąjungoms papildomai dar vieną nuošimtį nuo savo Gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Tai, jo manymu, padėtų sustiprinti profesines sąjungas.
 
Jis paprašė profesinių sąjungų paramos vykdant Darbo biržos reformą, nes norima prie jų sukurti Dvišales užimtumo tarybas, susidedančias tik iš darbdavių ir valdžios atstovų, taip iš socialinio dialogo pašalinant profesines sąjungas ir pažeidžant Europinio socialinio dialogo principus bei ragino, profesines sąjungas dėl to protestuoti.  
 
Koordinacinė taryba pritarė pasiūlymams dėl galimybės 3% savo GPM pervesti profesinėms sąjungoms bei atšaukti planus, kurie leistų prie Darbo biržų steigti Dvišales, o ne Trišales užimtumo tarybas.
 
Vėliau buvo aptarti organizaciniai ir finansiniai profesinės sąjungos klausimai. Kitą Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ koordinacinės tarybos posėdį nutarta surengti 2018 m. vasario antroje pusėje.
 
koo tyl min
 
koo mil sv1
 
 
koo pebedinssk 1
 
koo bals
 
koo kondr1
 
koo kebur
 
koo edi mork
 
koo lekav
 
koo prbus
 
koo ramute
 
koo dang ver
 
koo bendr
 
0 komentaras
0

Palikti komentarą