Mašinistams atstatyta neteisėtai sumažinta kvalifikacinė klasė

autorius Solidarumas
stanis ir slepik2

Vilniaus darbo ginčų komisija viešame posėdyje išnagrinėjo darbo bylą pagal Ieškovų A.Š., R. Ž. ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ prašymus dėl įpareigojimo atlikti veiksmus byloje, kurioje traukinio mašinistai siekė gauti aukštesnes klases.

Darbuotojai, kartu su profesine sąjunga, kreipėsi į Darbo ginčų komisiją nesutikdami su nustatytomis žemesnėmis traukinio mašinistų klasėmis. Komisija nusprendė tenkinti abiejų mašinistų prašymus ir nustatyti aukštesnes, atitinkamai R.Ž. pirmą ir A.Š. antrą klases.

Darbo ginčų komisija nesutiko su AB „LG CARGO“ pozicija, kad Darbdavys jokių teisės normų nepažeidė, darbuotojai pasirašė darbo sutarčių pakeitimus, kuriais sutiko su nauja klasių suteikimo tvarka ir didesniu darbo užmokesčiu.

Pažymėjo, jog Darbdavys turi teisę reglamentuoti vietiniuose norminiuose aktuose darbo užmokesčio priedo mokėjimo taisykles, tačiau šis reglamentavimas turi užtikrinti darbuotojų lygias teises ir nepažeisti darbo teisinių santykių reguliavimo principų.

Nagrinėjamoje byloje verslo poreikis negali būti priežastis neleisti traukinio mašinistui, esant jo prašymui, gauti objektyviai ir lygiomis teisėmis su kitais darbuotojais tvarka atitinkamą sertifikatą.

Vadovaujantis lygiateisiškumo principu, traukinio mašinistams turi būti suteiktos vienodos teisės gauti trūkstamą sertifikatą.

Kvalifikacijos klasių nustatymas pagal kriterijus, apie kuriuos traukinio mašinistai iš anksto nebuvo įspėti, t. y. jiems nesuteikus pakankamo (protingo) laiko įgyti trūkstamus sertifikatus, pažeidžia Darbo kodekso 24 straipsnio 1 dalyje įtvirtintus principus. Sprendimai neskirti aukštesnių klasių nėra pagrįsti objektyviais faktais.

Ieškovus byloje atstovavo AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Stanislavas Fedaravičius ir teisininkas Vitalius Jarmontovičius.

0 komentaras
0

Palikti komentarą