Prasidėjo derybos dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties

autorius Solidarumas
radisausk nac sut

2020 m. balandžio 24 d. virtualioje erdvėje įvyko pirmasis susitikimas aptarti derybas dėl naujos Nacionalinės kolektyvinės sutarties, kuriame dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, generalinis sekretorius Ričardas Garuolis, Socialinio draudimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vincas Kunca, Lietuvos veterinarijos gydytojų profesinės sąjungos pirmininkė Lina Urbanovičienė, kitų profesinių sąjungų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai. Susitikimui pirmininkavo Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Kristinai Krupavičienei paklausus kokie klausimai bus aptarti šakų kolektyvinėse ir kokie Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje, viceministrė Eglė Radišauskienė atsakė, kad Nacionalinėje sutartyje bus deramasi tik dėl darbuotojų atlyginimų ir papildomų teisių profesinių sąjungų nariams. Kitus klausimus bus galima suderėti šakų kolektyvinėse sutartyse.

Sutarta, kad profesinės sąjungos kitam susitikimui, kuris vyks gegužės 7 d., sudarys derybinę darbo grupę ir pateiks suderintus profesinių sąjungų pasiūlymus 2021 m. Nacionalinei kolektyvinei sutarčiai.

0 komentaras
0

Palikti komentarą