Migracijos departamente toliau plėtojamas socialinis dialogas

autorius Solidarumas
migrac depart

2020 m. birželio 25 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius Ričardas Garuolis ir Migracijos departamento darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Rūta Gerikienė susitiko su Migracijos departamento direktore Evelina Gudzinskaite ir jos pavaduotoja Liucija Voišnis.

Tai buvo antras kasmėnesinis profesinės sąjungos ir darbdavių atstovų susitikimas.

Susitikime buvo aptarta darbuotojų ateitis viename skyriuje, kuriame dėl karantino sumažėjo darbo ir kol kas neaišku ar ateityje reikės tiek daug darbuotojų. Vadovai dar kartą užtikrino, kad darbuotojų atleisti neplanuoja, nes rasti tokio aukšto lygio specialistų nėra lengva, o jei darbo krūviui sumažėjus, reikės darbuotojus perkelti į kitus skyrius, šis klausimas bus aptariams su pačiais darbuotojais ir profesinės sąjungos atstovais.

Profesinės sąjungos pirmininkė Rūta Gerikienė atkreipė dėmesį, kad darbuotojai skundžiasi dėl darbo sąlygų viename kabinete, kuriame darbuotojai jaučia pelėsio kvapą. Direktorė pažadėjo šį klausimą ištirti ir išspręsti.

Buvo detaliai aptarta padėtis dėl nuotolinio darbo. Direktorė Evelina Gudzinskaitė paaiškino, kad nuotolinio darbo iš namų galimybes riboja, konfidencialumo reikalavimai dirbant su tarnybine informacija ir asmeniniais klientų duomenimis. Tačiau direktorė neprieštarautų, jei darbuotojai, kurie tiesiogiai nedirba su klientais arba su konfidencialia informacija, dirbtų nuotoliniu būdu.

Aptarta kaip būtų galima spręsti darbuotojų automobilių parkavimo klausimą, darbuotojams persikėlus dirbti į naujas patalpas Vilniaus Vytenio gatvėje.

Susitikime buvo apsarstytos kolektyvinės sutarties sudarymo galimybės. Ričardas Garuolis pažymėjo, kad daug svarbių darbuotojams ir įstaigai klausimų būtų galima išspręsti kolektyvinėje sutartyje. Pasirašyta ir Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įregistruota kolektyvinė sutartis įgyja įstatymo galią.

Sutarta, kad kitas susitikimas tarp profesinės sąjungos ir darbdavių atstovų įvyks liepos 28 d., o liepos 29 d. planuojama surengti du bendrus darbuotojų, profesinės sąjungos ir vadovybės susitikimus. Pirmoje dienos pusėje numatytas susitikimas Migracijos departamente, o po pietų – Migracijos departamento Vilniaus skyriuje.

0 komentaras
0

Palikti komentarą