Sveikatos apsaugos ministerija pradėjo tyrimą dėl įvykio Ukmergės ligoninėje

autorius Solidarumas
sam uk

Lietuvos profesinei sąjungai „Solidarumas” savo tinklalapyje paskelbus apie tai, kad pirmoji Lietuvoje koronaviruso auka mirė neįleista į Ukmergės ligoninę, o Greitosios pagalbos medikai gavo įspėjimą už tai, kad šį faktą nufilmavo, Lietuvos sveikatos apsaugos Asmens sveikatos departamento direktorė, Laikinai atliekanti ministerijos kanclerio funkcijas Odeta Vitkūnienė išsiuntė užklausimą šią ligoninę vakdančios Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Dariui Varnui, ir VšĮ Ukmergės ligoninės vyr. gydytojui Rimvydui Civilkai užklausimą dėl šio įvykio. 

Užklausos kopija buvo nusiųsta Lietuvos profesineis sąjungai „Solidarumas”. Daugiau apie tą įvykį skaityti čia.

 

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Dariui Varnui

VšĮ Ukmergės ligoninė vyr. gydytojui Rimvydui Civilkai

Kopija Lietuvos profesinei sąjungai „Solidarumas“

 

2020-06- Nr. ( ) 10- DĖL SITUACIJOS PAAIŠKINIMO

Galimai kilus situacijai, kai į Ukmergės ligoninę buvo nepriimtas kritinės būklės žmogus, kurį atvežė greitosios medicinos pagalbos ekipažas, norime detaliai išsiaiškinti incidento aplinkybes. Tuo tikslu prašome pateikti visą prieinamą informaciją apie minėtąjį atvejį. Pasitvirtinus atvejui, prašome pateikti paaiškinimą dėl tokių Ukmergės ligoninės veiksmų teisėtumo ir pagrįstumo, paliečiant ir šiuos aspektus:

1. Kodėl buvo priimtas sprendimas neįleisti į ligoninę kritinės būklės pacientės? Kas atsakingas už tokio pobūdžio sprendimų priėmimą?

2. Teigiama, kad Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro savo darbuotojais, kurie apie minėtąjį atvejį pranešė policijai, skyrė įspėjimus dėl to, kad jie filmavo situaciją (jie vėliau buvo panaikinti), liepė ištrinti įrašus, įrodančius, kaip viskas vyko. Kuo grindžiamas tokių veiksmų teisėtumas?

3. Kaip vertinate šią situaciją ir kokių veiksmų planuojama imtis, kad panašūs atvejai nesikartotų ateityje?

 

Asmens sveikatos departamento direktorė, Laikinai atliekanti ministerijos kanclerio funkcijas Odeta Vitkūnienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą