Minimalios baudos už 8 nelegalius darbuotojus darbdaviui „prikapsėjo“ 24 tūkst. litų suma

autorius Solidarumas

Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai, atlikdami nelegalaus darbo kontrolės tikrinimą vienoje iš statybviečių Vilniuje, nustatė, kad net aštuoni joje tvarkę aplinką bei kloję trinkeles asmenys dirbo be darbo sutarčių ir nepranešus Sodrai. Vyrai čia darbavosi ne dieną ir ne dvi – kai kurie netgi kelis mėnesius, o savo pasiaiškinimuose teigė sutartų pinigų taip ir negavę.

Inspektoriai dėl pažeidimo naudojant nelegalų darbą UAB „Betono dekoras“ direktoriui Nedui Visockiui surašė administracinių teisės pažeidimų protokolą ir teismo prašė skirti ne mažesnę nei minimalią už tokį pažeidimą numatytą baudą. Savo ruožtu N. Visockis teismo posėdyje kaltę pripažino, gailėjosi dėl savo veiksmų ir prašė baudą kuo labiau sumažinti, atsižvelgiant į jo finansinę bei šeiminę padėtį.

Tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas nenustatė išskirtinių, vertintinų kaip ypatingai pažeidėjo atsakomybę švelninančių aplinkybių, leidžiančių skirti mažesnę nei sankcijoje numatytą minimalią baudą, tuo labiau, kad šie aštuoni darbuotojai be darbo sutarties dirbo ilgą laiką. Taigi, teismo nutarimu, kiekvienas nelegalus darbuotojas UAB „Betono dekoras“ direktoriui „patuštino kišenę“ po 3 tūkst. litų, o iš viso – 24 tūkst. litų. Baudos mokėjimas, atsižvelgiant į konkrečią situaciją, išdėstytas per 24 mėnesius.

Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, už kiekvieną nelegaliai įdarbintą asmenį darbdaviui ar jo įgaliotam atstovui gresia bauda nuo 3 tūkst. iki 10 tūkst. litų. Pakartotini veiksmai asmens, jau bausto už šį pažeidimą, jam užtraukia 10-20 tūkst. litų baudą.

0 komentaras
0

Palikti komentarą