Rytoj mitinge Seimas bus raginamas priimti naują Darbo kodeksą su Prezidentės pataisomis

autorius Solidarumas
phoca thumb l img 1329

Lietuvos profesinės sąjungos rugsėjo 10- ąją, 10 val. prie Seimo organizuoja mitingą, kuriuo siekiama paraginti Seimą pritarti Prezidentes Dalios Grybauskaitės veto ir priimti Darbo Kodeksą su Prezidentės pataisomis. Manome, kad keičiantis darbo rinkai, verslo sąlygoms, būtina keisti ir esamą Darbo Kodeksą, tačiau išlaikant darbuotojų garantijas ir apsaugas.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė pabrėžia, kad tikisi, jog Darbo Kodekso, o kartu ir šalies darbo rinkos likimą nulemsiantys Seimo nariai suvoks Prezi-dentės pasiūlymų svarbą dirbantiesiems ir apsispręs teisingai.

„Jei Seimo nariai pritars prezidentės siūlymams, manau, žmonės irgi atsižvelgs į tai, kurie politikai palaikė dirbančiųjų pusę, kai balsuos artėjančiuose Seimo rinkimuose“, – sako „Solidarumas“ pir-mininkė.

Prezidentė atsižvelgė į profesinių sąjungų nuomonę bei argumentus ir savo pataisose nurodė, jog būtina atsisakyti „0 valandų“ darbo sutarties, kuri garantuoja tik 8 val. per mėnesį darbą, riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui, įteisinti laikino įdarbinimo įmonių licencijavimą, apskaitinį laikotarpį skaičiuojant viršvalandinį darbą numatyti 1 mėnesį, ilginti įspėjimo apie atleidimą iš darbo terminus socialiai jautriausioms grupėms, numatyti dvigubą apmokėjimą darbuotojui už darbą per poilsio dieną, kai darbdavys apie tokį darbą įspėja tik prieš dvi dienas.

Manome, jog netikslinga laukti naujos sudėties Seimo po rinkimų, kurio sprendimas dėl Darbo Kodekso visiškai neaiškus ir neprognozuojamas. Taip rizikuoti visų dirbančiųjų likimu ir nuvertinti dvejų metų mokslininkų, socialinių partnerių darbą, galėtų tik labai neatsakingi politikai.

Todėl kviečiame visus dalyvauti mitinge prie Seimo 2016 m. rugsėjo 10- ąją, 10 val. ir paraginti Seimo narius priimti Darbo kodeksą su Prezidentės pataisomis.

0 komentaras
0

Palikti komentarą