Profesinėms sąjungoms pavyko įtikinti Seimą – Prezidentės veto bus svarstomas

autorius Solidarumas
IMG 3644

Rugsėjo 10- ąją prie LR Seimo didžiausios profesinės sąjungos – Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija organizavo mitingą, kurio tikslas – įtikinti parlamentarus palaikyti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir pateiktus naujojo Darbo kodekso pasiūlymus.

Mitingo data pasirinkta neatsitiktinai – kaip tik rugsėjo 10 dieną prasidėjusiame pirmajame Seimo rudens sesijos posėdyje svarstytas ir Darbo kodekso klausimas.

Apie 13.30 val. Seimo nariai apsisprendė dėl Seimo priimto ir Lietuvos Prezidentės D. Grybauskaitės vetuoto Darbo kodekso likimo – 118 Seimo narių balsavo dėl Prezidentės veto.  „Už“ (svarstyti Prezidentės vetuotą įstatymą iš naujo) balsavo 95, „Prieš“ (priimtą Darbo kodeksą laikyti negaliojančiu ir palikti galioti dabartinį Darbo kodeksą)  – 23.

Taigi, Prezidentės veto buvo pritarta ir Seimas turės svarstyti Prezidentės pateiktas Darbo kodekso pataisas.

Mitingo dalyviai rankose laikė profsąjungų vėliavas, vėjo malūnėlius, plakatus su užrašais „Darbo kodeksas grąžins mus į 19 amžių“, „Stop skurdinimui“, „Mes ne vergai“, „Grąžinkite teisingą darbo laiko apskaitą“, „Profesinės sąjungos – realus darbuotojų balsas“.

Pabaigoje mitingo dalyviai į „Politinį sąvartyną“ sumetė pagrindinių naujojo Darbo kodekso rengėjų portretus.
{phocagallery view=category|categoryid=351}

0 komentaras
0

Palikti komentarą