Palaikome Italijos CGIL profesinės sąjungos kovą už darbuotojų teises

autorius Solidarumas

Šiandien, spalio 25- ąją dieną Italijos profesinė sąjunga CGIL organizuoja didelę demonstraciją Romoje siekdama apginti darbuotojų teises. Italijos Vyriausybė ruošiasi vykdyti darbo santykius reglamentuojančių įstatymų reformą, turėsiančią dramatiškų pasekmių darbuotojams.

Vienas iš pagrindinių Vyriausybės tikslų vykdant šią reformą – panaikinti Darbuotojų statuto nuostatą, kuri garantuoja darbuotojo grąžinimą į darbą, jei jis buvo neteisėtai atleistas.

Italijoje šis įstatymas efektyviai gynė darbuotojų ir profesinių sąjungų teises daugiau kaip 40 metų nuo 1970 metų.

CGIL profesinė sąjunga su vykdoma darbo santykius reglamentuojančių teisės aktų reforma ir kovos už esmines žmogaus teises, nes jei bus galima darbuotoją atleist iš darbo be jokių apribojimų ir teisės grįžti į tą pačią darbo vietą, masiškai plis nesąžiningi atleidimai iš darbo.

Italijos profesinė sąjungai CGIL ir visiems Italijos dirbantiesiems labai svarbus tarptautinis palaikymas, jausmas, kad jie nėra vieni, kovoja už darbuotojų teises ne vieni, kartu su kitų šalių profesinėmis sąjungomis.

Išreiškėme jiems palaikymą jų paprašyta forma – nusifotografavome laikydami rankose šiandien vyksiančios demonstracijos skrajutes.

Šios nuotraukos bus publikuojamos Italijos žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose.

0 komentaras
0

Palikti komentarą