Panevėžyje įkurta Švietimo profesinė sąjunga „Solidarumas”

autorius Solidarumas
IMG 5265 bendr

2017 m. vasario 24 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch, valdybos nariai Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Ramutė Minkevičienė ir Ričardas Garuolis lankėsi Panevėžyje, kur dalyvaujant Lietuvos profesinės sąjungos Panevėžio regiono pirmininkui Egidijui Pribušauskui padėjo susikurti Panevėžio švietimo profesinei sąjungai.

Savivaldybei priklausančiose mokyklose ir darželiuose susidarė nesaugi aplinka jų darbuotojams. Apie vykstančias ir planuojamas reformas šiose švietimo ir auklėjimo įstaigose darbuotojai nėra tinkamai informuojami, nedalyvauja priimant pertvarkos sprendimus, nors nuo šių sprendimų priklauso mokytojų ir auklėtojų likimas. Nebeaišku, kas po šių reformų ir kokiomis sąlygomis liks dirbti, o kas ir kodėl turės ieškoti naujo darbo, nekalbant jau apie tokius dalykus kasdieninius dalykus, kaip, mokytojų darbo tvarkaraščių sudarymas ir panašiai.

Neįtikėtina, bet Panevėžyje susidarė keista padėtis priimant į darbą vaikų darželiuose. Nors vaikų netrūksta, tačiau norintis dalyvauti atrankoje į darbą, būsimas darbuotojas turi tą pačią dieną ir tą pačią valandą būti keliuose skirtingose vietose esančiuose darželiuose.

Todėl Panevėžio mokytojai ir darželių auklėtojos nusprendė burtis ir susivieniję į profesinę sąjungą ginti savo interesus. Steigėjai iš pat pradžių nuodugniai ištyrė visas veikiančias profesines sąjungas ir pasirinko jungtis prie Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“.

Steigiamąjį susirinkimą vesti padėjo Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Minkevičienė ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch. Panevėžio švietimo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininke buvo išrinkta Alvyda Beržonienė, o jos pavaduotojomis Rita Frankienė ir Rima Juodviršytė. Profesinės sąjungos taryba buvo sudaryta iš 7 narių, tarp kurių 4 atstovai yra iš Panevėžio meno mokyklos mokytojų, o trys iš vaikų darželių auklėtojų tarpo. Išrinkta revizijos komisija, apsispręsta dėl nario mokesčio dydžio.

Ramutė Minkevičienė, dalyvaujanti, kaip Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė kaip Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė įvairiuose susitikimuose su ministerijų darbuotojais, papasakojo apie tai kas šiuo metu vyksta švietimo srityje.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas ir kiti svečiai pasidalino savo patirtimi ir patarimais, palinkėjo sėkmės bei pažadėjo visokeriopą pagalbą Panevėžio Švietimo profesinei sąjungai „Solidarumas“, siekiant savo užsibrėžtų tikslų.

IMG 5272 jov ram

IMG 5228 mast

IMG 5214 pirmininke   

IMG 5241balsav  

IMG 5249 du

IMG 5242 p rim

IMG 5286 trys

IMG 5206 pribus sviet

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą