Panevėžyje vyko seminaras “Įvairovė tarp mūsų. Profesinės sąjungos, kaip darbuotojų teisių ir lygių galimybių įgyvendinimo forma”

autorius Solidarumas
panevezys

Lapkričio 29 dieną Panevėžyje vyko seminaras “Įvairovė tarp mūsų. Profesinės sąjungos, kaip darbuotojų teisių ir lygių galimybių įgyvendinimo forma.” Lygių galimybių tarnyba kartu su partneriais, įgyvendindama projektą pakvietė profesines sąjungas į seminarą, kurį vedė humanitarinių mokslų daktarė, lektorė Margarita Jankauskaitė, Lygių galimybių kontrolieriaus patarėjas Valdas Dambrava, lektoriai Tomas – Vytautas Raskevičius ir Eduardas Platovas.

Susitikime dalyvavo Profesinės sąjungos „Solidarumas“ nariai.

„Atvirumo įvairovei link: kaip praktiškai Jūsų Profesinėje sąjungoje, darbovietėje įgyvendinti lygias galimybes“- tai tema, kuri buvo aptariama, vyko diskusija. Kuo daugiau kontaktų, galimybių burtis ir bendradarbiauti – tuo daugiau teigiamų rezultatų. Nei per vieną dieną, nei per savaitę mūsų nuostatos nepasikeis. Pasvarstykime, ką galėtume pakeisti šiandien?

Renginio metu klausėmės pranešimų ir diskutavome, ar kiekvienas suprantame atviros ir įvairialypės visuomenės reikšmę ir žmogaus teisių prasmę, ar mokame gerbti save ir kitą, o taip pat ar pritariame, kad lygios galimybės, teisės bei laisvės kiekvienam yra neatsiejama laisvos ir demokratinės valstybės dalis.
 
Tyrimų duomenimis, lietuviai labai vertina šeimą, darbštumą, savarankiškumą, taupumą, atsakomybę. Tolerancija, pakantumas „kitokiems“ mums dar vis ne tokios svarbūs. Žmogui, nesuvokiančiam, kad svarbiausia yra santykiai tarp žmonių, pagarba vienas kitam, jausmas kad esi vertingas vien todėl, kad esi, gyvenime lemta patirti tikrų sukrėtimų.

Seminare aptarėme kokia įvairovė darbe, mūsų artimoje aplinkoje, tolerancija, bei diskriminacija, užsienio šalių pavyzdžiai ir kaip profesinės sąjungos gali tai vertinti, kokia situacija profesinėje sąjungoje, darbovietėje.

Parengė,
Lietuvos moterų profesinės sąjungos Solidarumas pirmininkė
Alma Kriščiūnienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą