Pasirašyta Socialinių darbuotojų šakos kolektyvinė sutartis

autorius Ričardas

2021 m. spalio 11 d. Lietuvos socialinių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Alma Neverienė kartu su kitų profesinių sąjungų atstovais ir Socialinių reikalų ir darbo ministre Monika Navickiene pasirašė Socialinių darbuotojų šakos kolektyvinės sutarties pataisas 2022 metams.

Ministrė pasidžiaugė, kad daugėja socialinių darbuotojų, kurie tampa profesinių sąjungų nariai. Prieš trejus metus buvo tūkstantis profesinių sąjungų narių, kuriems buvo taikomos šakos kolektyvinėje sutartyje taikomos lengvatos, o dabar tokių yra tris kartus daugiau. Ji pareiškė, kad Vyriausybė siekia, jog socialinių darbuotojų profesija turėtų būti patraukli, nes ateityje socialinių darbuotojų reikės dar daugiau.

Lietuvos socialinių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė A. Neverienė džiaugėsi, kad per praėjusius kelerius metus derantis dėl socialinių darbuotojų šakos kolektyvinės sutarties žemiausi socialinių darbuotojų atlyginimai išaugo dvigubai, o derantis dėl ateinančių metų šakos kolektyvinės sutarties pavyko pasiekti, kad joje išliktų straipsnis, kuriame socialinių darbuotojų pareiginė alga auga kartu su minimalia alga. Todėl nuo kitų metų socialinių darbuotojų atlyginimai augs daugiau nei 13 proc.

Šiuo metu socialinių paslaugų įstaigų profesinių sąjungų nariai gali pasinaudoti dviem papildomomis apmokamomis kasmetinių atostogų dienomis, jei įstaigoje yra išdirbę mažiausiai penkerius metus. Sutartimi numatyta dar viena papildoma diena išdirbusiesiems dešimt ir daugiau metų. Pakeista ir nuostata dėl valanda trumpesnės darbo savaitės – šia lengvata bus galima pasinaudoti bet kurią dieną, iki šiol tai leista padaryti tik trečiadieniais.

A. Nevierienė spaudos konferencijoje pareiškė, kad gegužę baigiasi dabartinės sutarties galiojimas, todėl dabartinės derybos teikia vilties, kad naujoje šakos sutartyje bus įtvirtinta dar daugiau darbo ir apmokėjimo sąlygų pagerinimų.
Daugiau skaityti čia ir čia.

Žiūrėti nuotraukas čia.

0 komentaras
0

Palikti komentarą