Pasirašyta UAB “Busturas” kolektyvinė sutartis

autorius Solidarumas

Š. m. vasario 20 dieną po įtemptų ir daugiau nei kelerius metus trukusių derybų pasirašyta UAB “Busturas” kolektyvinė sutartis. Deryboms patekus į aklavietę, UAB “Busturas” profesinė sąjunga “Solidarumas” pagalbos paprašė ir į derybinę grupę įtraukė Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkės pavaduotoją Algirdą Markevičių.

Naujojoje kolektyvinėje sutartyje priklausomai nuo darbo stažo numatytos prailgintos apmokamos kasmetinės atostogos, įtrauktos papildomos socialinės ir darbo saugos garantijos darbuotojams, kaip pvz: „darbdavys negali atleisti iš darbo savo iniciatyva (išskyrus, kai įsiteisėja teismo nuosprendis, kuriuo darbuotojas nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą) darbuotojo, bendrovėje veikiančios profesinės sąjungos nario, negavęs tos profesinės sąjungos renkamojo organo išankstinio sutikimo“. Darbuotojai turės papildomų socialinių garantijų – mirus artimąjam,  gimus vaikui bus išmokamos vienkartinės išmokos, darbuotojams, turintiems darbo stažą įmonėje 10 metų, 15 metų, toliau kas penki metai, išmokamas  nustatytas priedas prie darbo užmokesčio. Darbdavys įsipareigojo galinėse maršrutų stotelėse skirti trumpalaikes pertraukėles pamainai perduoti, kurios bus įskaitomos į vairuotojo darbo laiką. Praplėstos įmonėje veikiančių profesinių sąjungų veiklos garantijos.

Prieš UAB “Busturas” direktoriui Tomui Bielinskui ir bendrovės profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkei Almai Steponavičienei pasirašant kolektyvinę sutartį, vyko įmonės darbuotojų susirinkimas, kuriame darbuotojams buvo pristatyta kolektyvinė sutartis, atsakyta į užduotus klausimus. Po kolektyvinės sutarties aptarimo vyko atviras balsavimas, kuriame darbuotojai pritarė kolektyvinės sutarties pasirašymui ir įgaliojo ją pasirašyti derybinių šalių atstovams. Kolektyvinės sutarties pasirašymo proga įmonės darbuotojus pasveikino Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

„UAB Busturas įmonėje paklojome tvirtus pamatus tęsti derybas dėl darbo užmokesčio didinimo. Numatyta, kad derybos dėl darbo užmokesčio didinimo tęsis rugpjūčio mėnesį. Turime įvertinti rezultatus, pasikalbėti su darbuotojais, suderinti pozicijas. Kiek suprantu problemų yra daug, tarpmiesčio vairuotojų darbo užmokestį reikia peržiūrėti, med. patikros tvarką keisti ir t.t. Norėtųsi, kad socialinis dialogas vyktų sklandžiau, bet tai jau netolimos ateities klausimas ir tikiu, kad esamus aštresnius klausimus bendromis pastangomis išspręsime darbuotojų naudai“, – sakė LPS „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Algirdas Markevičius.

„Mūsų derybinė grupė pirmiausiai norėtų padėkoti Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojui Algirdui Markevičiui, atstovui spaudai Vytautui Kašėtai, teisininkei Ksenijai Giedraitienei, Kauno krašto profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojai ir Lietuvos transporto darbuotojų forumo pirmininko pavaduotojai Editai Morkūnienei, o visiems „Busturo“ profesinės sąjungos nariams už kantrybę, tikėjimą. Susibūrę į profesinę sąjungą darbuotojai gali daug ką  padaryti, todėl kviečiu žmones stoti į profesines sąjungas“,- kalbėjo UAB „Busturas“ profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė  Alma Steponavičienė.

„Buvau atvykusi į šią bendrovę prie pusę metų, dabdavys nenorėjo derėtis. Šaunu, kad galiausiai susėsta prie derybų stalo su profesine sąjunga, darbdavys suprato, kad tik derybų keliu pakėlus atlyginimus ir pagerinus darbo sąlygas, įvedus papildomas socialines garantijas, tuo pačiu galės pasiekti geresnių darbo rezultatų ir sumažins įtampą kolektyve. Darbdavys neturėtų profesinės sąjungos laikyti priešu, profesinė sąjunga yra partneris siekiant geresnio rezultato“,- sakė Edita Morkūnienė.
{phocagallery view=category|categoryid=289}

0 komentaras
0

Palikti komentarą