Persekiojami vairuotojai

autorius Solidarumas

Pastaruoju metu padaugėjo atvejų kai Kelių policijos pareigūnai surašo vairuotojams administracinio teisės pažeidimo protokolus, kuriuose  vairuotojai be pakankamo pagrindo apkaltinami pažeidus Kelių eismo taisyklių 126 ir 222 punktus (pasitraukimas iš eismo įvykio vietos), už ką numatyta administracinė atsakomybė pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 127 str. 2 d. ir 130 str. 1 d. bauda  nuo 870 € iki 1160 €  su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų.

2014-11-03 R.Č. nusiuntė kelių policijai pranešimą, kuriame rašė, kad 2014-10-25 apie 20 val. jam išvažiuojant iš PC Ozas stovėjimo aikštelės 1D jis stabtelėjo praleisti priešais važiuojantį į parkavimo aikštelę V.L vairuojamą Mazda 6. Prasilenkiant Mazda 6 neva tai kliudė parkuotą Toyota Prius.

Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus Paieškos poskyrio specialistas Donatas Navickas 2014-11-17 surašė V.L. administracinio teisės pažeidimo protokolą, kuris buvo perduotas Vilniaus miesto apylinkės teismui. Teisme apklausus R.Č.,  jis, negalėjo paaiškinti kodėl jis pats pasitraukė iš įvykio vietos ir kodėl neinformavo apie autoįvykį.

Į parkavimo aikštelę įvažiavusį Mazda 6 vairuotoją V.L.  automobilio Toyota Prius vairuotojas paaiškino, kad 2014-10-25 buvo atvykęs į Siemens areną iš Zarasų į  Dž.Butkutės koncertą  ir neradęs laisvos automobilio parkavimo vietos pastatė automobilį PC Ozas stovėjimo aikštelėje 1D po draudžiamu sustoti ženklu. Po koncerto išvažiavo iš aikštelės, tačiau vėliau apsigalvojo, sugrįžo, parkavo automobilį  kitoje laisvoje parkavimo vietoje, iškvietė kelių policiją. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pirmosios kuopos pirmojo būrio vyresnysis patrulis Donatas Mockaits nubraižė įvykio vietos schemą. Apžiūrint PC Ozas parkavimo aikštelę 1D ‚“Solidarumo“ atstovai P.Grėbliauskas ir G.Sabaitis pastebėjo, kad PC Ozas parkavimo aikštelėje yra nuorodos, kad aikštelė yra stebima vaizdo kameromis. Apklaustas teisme Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pirmosios kuopos pirmojo būrio vyresnysis patrulis Donatas Mockaits negalėjo paaiškinti kodėl įvykio vietos schemoje automobilį Toyota Prius nubraižė ne įvykio , o vėlesnio parkavimo vietoje, kodėl neperžiūrėjo PC Ozas parkavimo aikštelės 1D vaizdo įrašo ir jo neprijungė  prie bylos, kodėl vėliau apžiūrint ir matuojant abiejų automobilių  įbrėžimus  neįvertino, aplinkybės, kad Toyota Prius  vietoje vasarinių buvo uždėtos skirtingo auklščio žieminės padangos. Kartu su V.L Mazda 6 važiavusi  A.T. teisme paliudijo kad jokio automobilų Mazda 6 ir Toyota Prius kontakto nepastebėjo.

Įvertinusi visas bylos aplinkybes ir surinktus įrodymus Vilniaus miesto apylinkės teismo  teisėja Aldona Tumelionytė 2015 m. balandžio 16 d. nutarė administracinę bylą LPS „Solidarumo“ nariui V.L. nutraukti.

Kita panaši administracinė byla nagrinėjama Kauno miesto apylinkės teisme. 2015-03-13  LPS „Solidarumo“ narys K.B. su Mersedes Benz taksi gavo skubų iškvietimą į prekybos centrą „Akropolis“.18:45 val. įvažiuojant į „Akropolio“ automobilių parkavimo aikštelę L.P. vairuojamas  Lexus Is 200 L.P. priekiniu bamperiu kliudė Mersedes Benz galines dureles. K.B. pasiūlė L.P. užpildyti įvykio vietos deklaraciją, tačiau L.P. atsisakė. K.B. paprašė L.P.įjungti avarinį signalą ir palaukti jo įvykio vietoje kol jis  įvykdys skubų užsakymą. Neradęs kliento po 5 minučių K.B. 18:50 val.grįžo į įvykio vietą, tačiau L.P. vairuojamo  Lexus Is 200 neberado.. 19:30 val L.P grįžo į įvykio vietą. ir iškvietė kelių policiją.

Atvykęs  į aikštelę Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato patrulių rinktinės 1-ojo būrio  vyr. patrulis R.Balsevičius nubraižė įvykio vietos schemą. 2015-03-27 Mersedes Benz taksi  vairuotojui K.B buvo surašytas. administracinio teisės pažeidimo protokolas, kuriame  K.B. buvo apkaltintas apgadinęs  Lexus Is 200 ir pasitraukęs iš įvykio vietos. Teismas nutarė apklausi Lexus Is 200 vairuotoją L.P ir išreikalauti  „Akropolio“ parkavimo aikštelės  2015-03-13 vaizdo kamerų įrašus.

Vyr. teisininkas  P.Grėbliauskas 8686 17391

0 komentaras
0

Palikti komentarą