Profesinė sąjunga „Solidarumas” pasiekė, kad darbuotojams būtų pradėta mokėti už prastovas

autorius Solidarumas
135

 AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“ pasiekė pergalę – įmonėje pradėta mokėti už prastovas! Neįtikėtina, bet vienoje didžiausių ir pelningiausių Lietuvos įmonių, AB  „Lietuvos geležinkeliai“, dvidešimt metų, pažeidžiant Lietuvos įstatymus, darbuotojams nebuvo už tai apmokama. 

 

 

 

 2016 vasarį AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų profesinės Solidarumas” sąjungos pirmininkas Stanislavas Fedaravičius dėl to kreipėsi į Darbo inspekciją ir nustačius pažeidimą šios valstybinės įmonės vadovybė 2016 balandį už paskutinius tris mėnesius (2016 m. I-ąjį ketvirtį) sumokėjo daugiau nei 15 000 eurų išmoką AB „Lietuvos geležinkeliai“ bendroves darbuotojams  t.y. šilumvežių mašinistams ir šilumvežių mašinistų padėjėjams. Pinigus atgavo virš 350 darbuotojų. Tuomet  profesinė sąjunga kreipėsi į įmonės vadovybę reikalaudama sumokėti skolą ir už ankstesnį laikotarpį. 2016 lapkritį darbuotojai atgavo pinigus ir už paskutinius trejus metus. Profesinė sąjunga neketina sustoti ir jau kreipėsi raštu į naująją įmonės vadovybę reikalaudami grąžinti visas skolas savo darbuotojams.

Valstybinėje įmonėje „Lietuvos geležinkeliai“ tvyro nepakenčiama darbo aplinka. Buvęs įmonės vadovas Stasys Dailydka, pradėjęs vadovauti 2006 m., įvedė naują, unikalią apmokėjimo sistemą su kintamosiomis atlyginimo mokėjimo dalimis, už taip vadinamą asmeninį indelį į bendrovės ar jos padalinio veiklos rezultatus, kuri leido padalinių vadovams piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir savivaliauti. Esant tokiai padėčiai padaliniu administracija masiškai mažindavo jiems nepatinkantiems darbuotojams jų sąžiningai uždirbtą atlyginimą, kai tuo tarpu dalis darbuotojų, turinčių vadovų palankumą, gaudavo žymiai didesnius atlyginimus ir dirbdavo žymiai palankesniu darbo grafiku negu kiti darbuotojai. Įtariama, kad tokias išskirtines sąlygas jie gaudavo už kyšius.

Tuo metu, likę darbuotojai buvo diskriminuojami, verčiant juos dirbti nepatogiu darbo grafiku bei mažinant atlyginimus už menkiausius neva padarytus darbo drausmes pažeidimus, net tokius, kurie nepadarydavo jokios materialinės žalos ir turėdavo kitokių neigiamų pasekmių.

Neatlaikydami tokio savo vadovų priekabiavimo ir nepagarbos 2016 m. nusižudė net du šilumvežio mašinistai: jaunas tik 25-ius metus turintis 1-ojo Vilniaus lokomotyvų depo darbuotojas Anatolijus Iljasovas, buvęs AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ narys, kuris panaudojus psichologinį smurtą buvo priverstas prieš nusižudant išstoti iš mūsų profesinės sąjungos, ir kitas Vilniaus lokomotyvų remonto depo darbuotojas, turėjęs tik trisdešimt metų.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ tarybos narys Jurijus Pirogovas, nebeatlaikęs nuolatinio psichologinio savo tiesioginio viršininko smurto ne darbo metu jį sumušė. Vietoj to, kad aukštesnė vadovybė ištirtų kodėl darbo kolektyve vyksta tokie pasibaisėtini dalykai, ji nutarė 2017 sausio 30 d.  atleisti J.Pirogovą pagal LR DK 245 str. šiurkštų darbo drausmes pažeidimų sąraše nesantį punktą (muštines ne darbo metu). Profesinės sąjungos pirmininkas S. Fedaravičius jau antri metai bylinėjasi teismuose dėl neteisėto savo atleidimo iš darbo tai pat už išgalvotą ir šiurkštų darbo drausmes pažeidimų sąraše nesantį kaltinimą (savivaliavimas).

Vasario 10 d. Lietuvos profesinės sąjungos pirmininkė Kristina Krupavičienė su Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos bei AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovais susitiks su naująją AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovybe aptarti susidariusios nepakenčiamos darbo aplinkos įmonėje ir ieškoti būdų kaip ją pagerinti. 

 

 

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą