Profesinės sąjugos įteikė reikalavimą atšaukti Socialinio modelio svarstymą LR Seime

autorius Solidarumas
11009887 426180184250320 6891833678536873657 n

Liepos 3 dieną Kaune vyko Lietuvos profesinių sąjungų pasitarimas aptarti sudėtingai situacijai dėl Seimui perduoto „Socialinio modelio“ projekto ir tolesnių profesinių sąjungų veiksmų. Lietuvos profesinių sąjungų apskritojo stalo renginyje dalyvavęs Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Algirdas Markevičius  LPS “Solidarumas” vardu padėkojo šio susitikimo organizatoriams už iniciatyvą ir atkreipė dėmesį, kad vyriausybės sprendimas teikti LR Seimui svartyti naują Socialinį modelį apeinant LR trišalę tarybą padarė nepataisomą žalą socialiniui dialogui Lietuvoje ir galimybei šalims sąžiningai derėtis bei ginti savo teises ir interesus. 

„Šiuo metu darbdaviai matydami, kad vyriausybė palaiko Socialinį modelį iš esmės atmeta bet kokius profesinių sąjungų siūlymus ar pastabas. Tokiomis sąlygomis darbas LR trišalėje taryboje yra nekonstruktyvus ir beprasmis. Viskas priklauso nuo mūsų pačių, nuo mūsų gebėjimo imtis vieningų ir koordinuotų veiksmų šiuo sudėtingu metu“,- sakė Algirdas Markevičius.

Siūlė priemones kuriomis galima būtų atkreipti LR vyriausybės dėmėsį į susidariusią padėtį, bei priversti darbdavius pradėti kalbėtis, tartis ir ieškoti bendro sutarimo.

Profesinių sąjungų atstovai parengė kreipimąsi į LR Prezidentę, LR Seimo Pirmininkę, LR Ministrą Pirmininką, Europarlamentarus ir Tarptautinę darbo organizaciją.

Kreipimęsi reikalaujama atšaukti Socialinio modelio svarstymą LR Seime, kol šis projektas nebus galutinai suderintas su socialiniais partneriais. Gindami šią poziciją, esame pasiruošę imtis visų veiksmų – neišskiriant kolektyvinių – poveikio priemonių, tiek Lietuvos Respublikos teritorijoje tiek ir tarptautiniu mąstu.

Kreipimąsi pasirašė LPS „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Algirdas Markevičius, LPSF „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, Lietuvos profesinių sąjungų Lygos pirmininkas Vydas Puskepalis, Lietuvos jūrininkų sąjugos pirmininkas Petras Bekėža, Transporto darbuotojų federacijos pirmininkas Jonas Petraška, Vairuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Ramūnas Narbutas ir kitų profesinių sąjungų pirmininkai.

1781061 426188640916141 3275621523432699977 o

0 komentaras
0

Palikti komentarą