Profesinės sąjungos atstovai lankėsi Biržuose

autorius Solidarumas
birzzai

 

Nuotraukoje iš kairės: Gintaras Grigas, Jovita Pretzsch ir Egidijus Pribušauskias

 2017-01-30d. Biržuose lankėsi LPS “Solidarumas” atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch ir LPS “Solidarumas” koordinacinės tarbos narys, Panevėžio dirbančiųjų profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkas Egidijus Pribušauskas.

Biržų autobusų parke jau eilę metų veikia profesinė sąjunga, kuri gerai sutaria su  bendrovės vadovybe, beje bendrovei vadovauja, turbūt vienintelė Lietuvoje, įmonės direktorė – moteris. Bendrovės profesinė sąjunga yra pasirašiusi Kolektyvinę sutartį, kurią atnaujinti planuojama vasario mėnesį iki neįsigaliojo  naujas Darbo Kodeksas, tikslu susitarti dėl geresnių darbuotojams sąlygų.

Susitikime, kuriame dalyvavo Biržų autobusų parko profesinės sąjungos pirmininkas Gintaras Grigas, tarybos narė Erna Valentelienė buvo aptarta Krovininio transporto profesinės sąjungos “Solidarumas” iniciatyva mokėti atlyginimus ne grynaisias pinigais, bet pavedimu per banką. Tolimųjų reisų vairuotojai kelia šią problemą, nes yra atvejų, kad ant kasos išlaidų orderių galimai suklastojamas vairuotojo parašas. Biržų auobusų parke dalis darbuotojų atlyginimus gauna grynaisiais, dalis banko pavedimu, tam sudarytos visos sąlygos mokėti taip, kaip darbuotojas pageidauja ir leidžia LR įstatymai. Panevėžio autobusų parke išmokos daromos net tris kartus: mokamas avansas, atlyginimas ir priedas. Jei yra darbuotojo prašymas, atlyginimas gali būti mokamas tik vieną kartą per mėnesį, taip, pat, kaip darbuotojas pageidauja – gali jį atsiimti įmonės kasoje arba gauti banko pavedimu.

Panevėžio autobusų parke visai neseniai į profesinės sąjungos pirmininką kreipėsi ne profesinės sąjungos narys dėl viršvalandių nemokėjimo. Vairuotojas įsitikino, kad jam neteisingai buvo apskaičiuoti viršvalandžiai ir pats kreipėsi į valstybinę darbo inspekciją. Šiuo metu atliekamas patikrinimas, su kurio išvadomis taip pat bus susipažindinta ir profesinė sąjunga “Solidarumas”.

 

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą